Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Chystané akce

Univerzita obrany se zapojí do Brněnského Majálesu 2018

Univerzita obrany se zapojí do Brněnského Majálesu 2018

23. 4. 2018 • Univerzita obrany v Brně se tradičně zapojuje do dění kolem Brněnského Majálesu, jedné z největších akcí pro vysokoškoláky a středoškoláky v Česku. Hlavní část Majálesu se uskuteční v sobotu 5. května na náměstí Svobody a výstavišti BVV, kde se budou prezentovat brněnské vysoké školy a kde proběhnou koncerty významných českých hudebních skupin. Představí se i Univerzita obrany v Brně.

Nástup příslušníků UO ke Dni vítězství

Nástup příslušníků UO ke Dni vítězství

23. 4. 2018 • V pátek 4. května v 8.00 hodin se v kasárnách Šumavská uskuteční slavnostní nástup příslušníků Univerzity obrany v Brně při příležitosti 73. výročí ukončení druhé světové války v Evropě a osvobození naší země od nacismu. S projevem ke Dni vítězství vystoupí rektor-velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl. Studenti a pedagogové univerzity si tak připomenou významné momenty 2. světové války a boj československých vojáků na západní a východní frontě, v Africe i na Blízkém východě. Nástupu příslušníků a zaměstnanců vojenské vysoké školy se zúčastní představitelé samosprávy a partnerských spolků a veteránských organizací.

Aktuality

Kurz Obranná standardizace

Kurz Obranná standardizace

24. 4. 2018 • Dne 23. dubna 2018 byl v prostorách Univerzity obrany zahájen týdenní kurz „Obranná standardizace" konaný v gesci Úřadu pro obrannou standardizaci, katalogizaci a ověřování jakosti (Úř OSK SOJ) ve spolupráci s Katedrou vojenského umění. Jeho zahájení provedl děkan fakulty plk. gšt. doc. Ing. Ivo Pikner, Ph.D. a ředitel Odboru obranné standardizace Úř OSK SOJ Ing. Mikuláš Stankievicz.

Běžecká liga začala v Brně s novinkami

Běžecká liga začala v Brně s novinkami

20. 4. 2018 • Tradičně i netradičně zároveň začala ve čtvrtek 19. dubna dopoledne Běžecká liga, devítidílný seriál závodů pro vojáky z povolání a občanské zaměstnance resortu obrany. Stejně jako v předchozích letech se závodníci na start prvního závodu ročníku postavili ve sportovním areálu pod Palackého vrchem v Brně, kde závod zabezpečili pracovníci Centra tělesné výchovy a sportu Univerzity obrany. Ti poprvé v historii Běžecké ligy použili k měření dosažených časů čipovou technologii.

8. ročník kurzu Administrátor projektu

8. ročník kurzu Administrátor projektu

19. 4. 2018 • V průběhu měsíců března a dubna 2018 proběhl na Fakultě vojenského leadershipu již 8. ročník kurzu zaměřeného na základy projektového řízení pro pracovníky rezortu Ministerstva obrany pod vedením Ing. Jaromíra Pitaše, Ph.D. (Katedra managementu), PhDr. Ivany Nekvapilové, Ph.D. (Katedra leadershipu) a v letošním roce i za přispění pplk. Ing. Janky Koláčné Kosecové, Ph.D. (Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií). Kurz absolvovalo 12 účastníků z různých organizačních jednotek Ministerstva obrany.

Podpis memoranda

Podpis memoranda

18. 4. 2018 • Memorandum o spolupráci mezi Sekcí vyzbrojování a akvizic MO a Univerzitou obrany v Brně dnes podepsali náměstek ministryně obrany Daniel Koštoval a rektor–velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl.

Předání jmenovacích dekretů nové redakční radě Obrany a strategie

Předání jmenovacích dekretů nové redakční radě Obrany a strategie

18. 4. 2018 • V pátek 6. dubna 2018 se v Síni vědecké rady Univerzity obrany uskutečnilo první letošní zasedání redakční rady časopisu Obrana a strategie. Časopis je vydáván Univerzitou obrany v Brně a úspěšně propojuje resortní a civilní experty, stejně jako české a zahraniční autory, čímž přispívá ke komplexnějšímu pohledu na oblast bezpečnosti a obrany.

12345...>>

 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube