Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Chystané akce

Slavnostní vojenská přísaha nových studentů Univerzity obrany

Slavnostní vojenská přísaha nových studentů Univerzity obrany

7. 10. 2021 • Dne 27. 10. 2021 se v 10.00 hodin v kasárnách Šumavská 4, Brno, uskuteční slavnostní přísaha studentů Univerzity obrany. Slavnostní akt přísahy je rozhodujícím závazkem, který na sebe dobrovolně berou noví příslušníci české armády. Její složení je i veřejným vyjádřením jejich odhodlání sloužit své zemi a sepětí vojáka se zájmy a osudy národa.

Aktuality

UNOB sází lesy

UNOB sází lesy

18. 10. 2021 • Tento víkend v sobotu 16. října proběhla ve třinácti krajích po celé České republice akce, která měla za cíl postarat se o obnovu českých lesů sužovaných suchem a kůrovcovou kalamitou. Univerzita obrany spolu s více než půl stovkou dobrovolníků byla u toho a v Jihomoravském kraji v lokalitě Říčany – Hradiště bylo díky celouniverzitní iniciativě vysázeno více než 1600 nových stromů.

Kurz třetího věku zahájen

Kurz třetího věku zahájen

12. 10. 2021 • Po roční přestávce způsobené epidemií koronaviru byl v pondělí 11. října 2021 na Klubu Univerzity obrany zahájen další ročník Kurzu třetího věku, určený pro vzdělávání seniorů v oblasti bezpečnosti a obrany státu, vojenství, vojenské vědy, umění, zdraví a životního stylu.

Na UO byl zahájen Odborný kurz plánování operací

Na UO byl zahájen Odborný kurz plánování operací

12. 10. 2021 • Účastnící Odborného kurzu plánování operací byli včera přivítání zástupcem ředitele Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií doc. Josefem Procházkou a ředitelem Sekce plánování schopností MO generálmajorem Miloslavem Lafkem, který poté přednesl i úvodní odbornou přednášku. Tento kurz je určen pro příslušníky ozbrojených sil ČR s cílem porozumět, získat nebo obnovit dovednosti v procesu plánování operací na operační úrovni primárně dle Směrnice NATO pro komplexní plánování operací (COPD – Comprehensive Operations Planning Directive, verze 3.0). Celkem se kurzu účastní 19 důstojníků z Generálního štábu a podřízených útvarů Armády ČR ze všech úrovní velení a řízení.

Ukončení odborného Kurzu obranných příprav

Ukončení odborného Kurzu obranných příprav

12. 10. 2021 • Dne 8. října 2021 byl na Fakultě vojenského leadershipu ukončen pětitýdenní kurz „Obranných příprav", který proběhl v gesci Sekce plánování schopností (SPS) MO a ve spolupráci s Katedrou teorie vojenství.

Nováčci na FVL vstoupili do akademické obce

Nováčci na FVL vstoupili do akademické obce

8. 10. 2021 • „Slibuji na svou čest a svědomí, že dostojím všem závazkům, které vyplývají z mého přijetí a ze studia na Fakultě vojenského leaderhipu," zněla sborově zcela zaplněným sálem Klubu UO úvodní část imatrikulačního slibu během prvního ze dvou běhů imatrikulací nových studentů FVL. Toho se ve čtvrtek odpoledne zúčastnilo 138 studentů prvního ročníku, v pátek dopoledne je následovala další téměř stovka.

12345...>>

 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa