Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Aktuality

Vychází nové číslo Listů Univerzity obrany

Vychází nové číslo Listů Univerzity obrany

4. 3. 2021 • Kam bude směřovat rozvoj Univerzity obrany pod vedením vzešlým z loňské volby akademického senátu, vysvětluje nová rektorka UO plukovnice gšt. Zuzana Kročová v rozsáhlém rozhovoru v právě vycházejícím čísle Listů Univerzity obrany. Mnohé napoví již samotný titulek rozhovoru – Chci změnit atmosféru uvnitř školy. V dalším článku se představuje Katedra vojenské robotiky, nedávno zřízená součást univerzity, která reaguje na rychlý rozvoj v oblasti umělé inteligence a automatizace. Atraktivní snímky přibližují průběh prosincového kurzu přežití v guyanské džungli, jež byl tentokrát předčasně ukončen kvůli koronavirové nákaze. Pandemická situace v České republice se stále nelepší, proto přinášíme dva příspěvky, ve kterých profesorka Vanda Boštíková popisuje aspekty vzniku pandemií a šíření respiračních onemocnění. Na letošní rok připadá 70. výročí vzniku Vojenské technické akademie, tento fakt připomíná první ze série článků, které se věnují historii této vzdělávací instituce. Na zbývajících stranách pak únorové číslo LUO přináší další informace o dění na jediné vojenské vysoké škole v ČR.

Letecký výcvik studentů probíhá i za zhoršené epidemiologické situace

Letecký výcvik studentů probíhá i za zhoršené epidemiologické situace

3. 3. 2021 • Na začátku března jsou studenti třetího ročníku specializace vojenský pilot připraveni ke svým prvním vývozním letům na vrtulnících Enstrom 480 nebo letounu Zlín Z-142, to podle jejich budoucího zařazení. Postupně se budou učit ovládat letadlo při letu po letištním okruhu a v pracovním prostoru. Celý výcvik je koncipován tak, aby se s letadlem naučil létat i ten, kdo doposud neměl žádné pilotní zkušenosti. Vyvrcholením každého výcviku jsou první samostatné lety bez instruktora, které by měli studenti UO absolvovat v průběhu dubna.

Lékaři FVZ hovořili ve Snídani s Novou o situaci v chebské nemocnici

Lékaři FVZ hovořili ve Snídani s Novou o situaci v chebské nemocnici

1. 3. 2021 • Přesně 14 dnů poté, co v rámci pomoci českému zdravotnictví při zvládnutí přetíženosti nemocnic pacienty s nákazou covid-19 nastoupili do chebské nemocnice, hovořili podplukovník doc. MUDr. Vladimír Pavlík, Ph.D., a kapitánka MUDr. Blanka Kupsová o své práci v pořadu Snídaně s Novou.

Poděkování mobilním očkovacím týmům

Poděkování mobilním očkovacím týmům

1. 3. 2021 • „Celkově je očkováno 89% klientů a 67% zaměstnanců. Zbytek je v tuto chvíli kontraindikován, nebo očkování odmítá," uvádí ředitelka Domova u Biřičky v Hradci Králové Ing. Daniela Lusková v děkovném dopise představitelům státní správy a samosprávy kraje. Mezi adresáty nechybí ani profesor Roman Chlíbek, děkan Fakulty vojenského zdravotnictví UO předseda České vakcinologické společnosti, který stojí v čele jednoho ze tří mobilních očkovacích týmů, působících v seniorských zařízeních.

On-line workshopy na CBVSS: analyzování budoucího strategického prostředí

On-line workshopy na CBVSS: analyzování budoucího strategického prostředí

26. 2. 2021 • Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií zorganizovalo ve dnech 27. ledna a 18. února dva on-line workshopy: „Science fiction and its use in foresight analysis" a „War gaming and its use in foresight analysis". Obě události byly organizované v rámci aktivit pracovní skupiny NATO STO SAS-154 „Future strategic environment assessment: Framework for analysis", jejímž cílem je vytvoření rámce pro analyzování budoucího strategického prostředí ve prospěch obrany státu.

12345...>>

 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa