Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Chystané akce

Zveme na slavnostní vyřazení absolventů Univerzity obrany na náměstí Svobody

Zveme na slavnostní vyřazení absolventů Univerzity obrany na náměstí Svobody

4. 7. 2019 • Ve čtvrtek 25. července v 8.30 hodin proběhne na náměstí Svobody v Brně slavnostní vyřazení letošních absolventů vojenského studia Univerzity obrany. Vyřazení absolventů, které se řadí k nejvýznamnějším událostem v závěru akademického roku na vojenské vysoké škole, bude vedle příbuzných novopečených důstojníků přihlížet i široká veřejnost, neboť potřetí v historii Univerzity obrany se uskuteční na centrálním náměstí jihomoravské metropole.

Aktuality

Poklady na Prýglu popáté

Poklady na Prýglu popáté

18. 7. 2019 • Tento týden probíhá na Brněnské přehradě tradiční letní dětský tábor nazvaný „Poklady na Prýglu", kterého se účastní děti zaměstnanců Univerzity obrany v Brně. Tábor pořádá Základní organizace Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády na UO ve spolupráci s hlavní komisí FKSP univerzity.

Státnice v plném proudu

Státnice v plném proudu

17. 7. 2019 • Čtyři studentky specializace Řízení lidských zdrojů byly v úterý dopoledne další skupinou, která absolvovala státní závěrečnou zkoušku na Fakultě vojenského leadershipu UO. Letos poprvé předstupují před zkušební komise studenti souvislých pětiletých magisterských studijních programů, které byly zavedeny v roce 2014.

Útok s využitím MCS CZ

Útok s využitím MCS CZ

12. 7. 2019 • Neočekávané napadení nepřítelem, identifikace cíle vysoké priority, anebo výrazná změna situace na bojišti představují případy, kdy je nutné rychle přijmout rozhodnutí k provedení okamžité reakce. Výstupem takového rozhodnutí může být především reakce vlastní jednotky na napadení slabším nebo silnějším nepřítelem, plánování útoku se zkrácenou přípravou (hasty attack), anebo vynucený přesun na větší vzdálenost. Jakékoli prodlení či chybné vyhodnocení geograficko - taktických charakteristik může způsobit ztráty na životech vojáků a vozidel vlastní jednotky, nebo promarnění příležitosti ke zničení nepřítele.

Chemičtí pozorovatelé z Přáslavic pracovali s reálnými bojovými a radioaktivními látkami

Chemičtí pozorovatelé z Přáslavic pracovali s reálnými bojovými a radioaktivními látkami

11. 7. 2019 • V prvním červencovém týdnu probíhal na Ústavu ochrany proti zbraním hromadného ničení Univerzity obrany praktický zdokonalovací výcvik chemických pozorovatelů, instruktorů a členů družstva radiačního a chemického průzkumu přáslavického 73. tankového praporu.

Udělení akreditace pro bakalářský studijní program Bezpečnost a obrana

Udělení akreditace pro bakalářský studijní program Bezpečnost a obrana

8. 7. 2019 • Na základě rozhodnutí Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství byla Fakultě vojenského leadershipu udělena akreditace nového profesně zaměřeného bakalářského studijního programu Bezpečnost a obrana na 10 let. Studijní program má standardní dobu studia 3 roky v prezenční a kombinované formě. Jedná se o další akreditovaný studijní program na Fakultě vojenského leadershipu v oblasti vzdělávání Bezpečností obory s důrazem na tematické okruhy krizové řízení a právní systém České republiky v oblasti bezpečnosti.

12345...>>

 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube