Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Chystané akce

Univerzita obrany na veletrhu IDET 2017 a Dni bezpečnosti

Univerzita obrany na veletrhu IDET 2017 a Dni bezpečnosti

12. 5. 2017 • Ve dnech 31. května až 2. června se v areálu Brněnských veletrhů a výstav uskuteční již 14. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2017. Do prezentace resortu obrany na veletrhu se zapojí také Univerzita obrany, jak vystavovanými exponáty a provozováním terénního polygonu IDET Aréna, tak i uspořádáním několika konferencí v rámci odborného doprovodného programu, poskytnutím některých logistických služeb pro vystavovatele z AČR a studentů pro doprovod významných zahraničních delegací.

Aktuality

Vychází nové číslo Listů UO

Vychází nové číslo Listů UO

26. 5. 2017 • Náplň titulního článku právě vycházejícího květnového čísla Listů Univerzity obrany Vás tentokrát nezavede do přítmí tropického pralesa v jihoamerické Francouzské Guyaně, ale do podobného prostředí na opačné straně Atlantiku. V důsledku politického napětí ve francouzském zámořském departementu totiž dva vybraní studenti UO absolvovali tradiční výcvik vedený cizineckou legií netradičně ve středoafrickém Gabonu. Svobodnice Petra Bieláková se v článku doplněném fotografiemi svobodníka René Rámiše vrací k průběhu zimní polní přípravy. Z Hradce Králové dorazil příspěvek nadrotmistryně Bc. Sabiny Hovancové, která se zamýšlí nad otázkou Jak mohou být pro vojenské mediky přínosné mezinárodní studentské stáže. Ze sportovních aktivit studentů zachycuje aktuální číslo Listů UO závěrečný kurz potápěčů, brněnský úvodní závod Běžecké ligy a resortní přebor v lezení na obtížnost. Historické ohlédnutí tentokrát patří ojediněle zachovanému fortifikačnímu klenotu na území bývalého Československa – pěchotnímu srubu označenému MJ – S 4 s krycím názvem „Zatáčka".

Nejsilnější ženy jsou ze šesté roty

Nejsilnější ženy jsou ze šesté roty

25. 5. 2017 • Tak by se dal slovy doktora Jana Migdaua shrnout nejvýznamnější poznatek, který vyplynul z průběhu letošního jarního sportovního dne rektora-velitele Univerzity obrany. Ten se uskutečnil ve středu 24. května a jeho pomyslné těžiště spočívalo v Kasárnách Jana Babáka.

32. kurz Generálního štábu nese jméno generála Medka

32. kurz Generálního štábu nese jméno generála Medka

23. 5. 2017 • První zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun dnes v Brně na Univerzitě obrany předal dekret o udělení přídomku generála Rudolfa Medka 32. kurzu Generálního štábu, jehož garantem je Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií. Dekret za všechny účastníky kurzu převzala jeho velitelka brigádní generálka Lenka Šmerdová, první žena v generálské hodnosti v historii Armády ČR.

Nastávající absolventi UO jednají o svých prvních pozicích na útvarech

Nastávající absolventi UO jednají o svých prvních pozicích na útvarech

23. 5. 2017 • V pondělí odpoledne byly v aule Univerzity obrany zahájeny personální pohovory se studenty, kteří v tomto akademickém roce ukončí své vojenské prezenční studium na brněnských fakultách. Na slavnostním zahájení byla přítomna poradkyně náčelníka Generálního štábu brigádní generálka Lenka Šmerdová, která donedávna odpovídala za proces rekrutací a náborů do AČR, a spolu s ní i ředitel Odboru řízení lidských zdrojů Sekce státního tajemníka ministerstva obrany Jaroslav Daněk a ředitel Agentury personalistiky AČR plukovník Vratislav Beran.

Univerzita obrany se opět prezentovala v Čáslavi

Univerzita obrany se opět prezentovala v Čáslavi

23. 5. 2017 • V sobotu 20. května 2017 zástupci Univerzity obrany prezentovali možnosti studia na jediné vojenské vysoké škole na Dni otevřených dveří 21. základny taktického letectva v Čáslavi, která si touto akcí připomněla šedesáté výročí od založení leteckého pluku v tomto městě.

12345...>>

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2015 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube