Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Aktuality

Blok praktické přípravy

Blok praktické přípravy

23. 2. 2018 • Součástí přípravy vojáků 4. ročníku modulu Velitel průzkumných jednotek je také blok praktické přípravy I a II – dvoutýdenní výcvik, který se uskutečnil v měsíci lednu ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina. Studenti si zde pod vedením lektorů skupiny zpravodajského zabezpečení katedry taktiky procvičili teoretické dovednosti a v reálných podmínkách získali nové praktické zkušenosti.

Vladimír Pitschmann byl na návrh Univerzity obrany jmenován profesorem

Vladimír Pitschmann byl na návrh Univerzity obrany jmenován profesorem

22. 2. 2018 • Ministryně obrany Karla Šlechtová předala ve středu 21. února docentu Ing. Vladimíru Pitschmannovi, CSc. dekret o jmenování profesorem pro obor Ochrana vojsk a obyvatelstva. Slavnostního aktu ve Vojenském salonku v sídle ministerstva obrany se spolu s předávající ministryní dále zúčastnili státní tajemník MO Petr Vančura, rektor-velitel Univerzity obrany v Brně a předseda vědecké rady UO brigádní generál Bohuslav Přikryl a prorektor UO pro vědeckou a expertní činnost plukovník gšt. Alexandr Štefek.

Per aspera ad chorea

Per aspera ad chorea

20. 2. 2018 • Mírně pozměněným latinským příslovím lze shrnout myšlenku, kterou vyslovil kancléř UO Miloš Dyčka, když uváděl proslov rektora-velitele vojenské vysoké školy brigádního generála Bohuslava Přikryla na číši vína v úvodu 14. reprezentačního plesu Univerzity obrany. Ten proběhl v sobotu 17. února v prostorách hotelu Voroněž.

Ještě není pozdě

Ještě není pozdě

20. 2. 2018 Dne 8. března 2018 organizuje Fakulta vojenského leadershipu pro uchazeče o studium mimořádný den otevřených dveří. Tak jako tradičně je pro uchazeče o studium připraven bohatý program plný ukázek vojenské techniky, zbraní a dynamických ukázek z výcviku studentů. Pro zájemce o studium jsou připraveny dvě prezentace o možnostech studia na Fakultě vojenského leadershipu v 9.00 hodin a v 11.30. Uchazeči se v rámci těchto přednášek dozví veškeré potřebné informace o přijímacím řízení a o studiu. Své případné otázky budou moci uchazeči přímo směřovat i na studenty Fakulty vojenského leadershipu. V rámci dne otevřených dveří budou mít již rozhodnutí uchazeči možnost podat přihlášku ke studiu a zároveň zahájit rekrutační proces, nutný pro vstup do Armády ČR. Uchazeči budou mít dále příležitost si nanečisto vyzkoušet část přijímacího řízení a získají též cenné rady, jak se na něj připravit.

13. ročník doktorandské konference na FVL

13. ročník doktorandské konference na FVL

14. 2. 2018 • Ve středu 7. února 2018 se pod záštitou děkana plk. gšt. doc. Ing. Ivo Piknera, Ph.D. konal 13. ročník doktorandské konference na téma „Nové přístupy k zajištění bezpečnosti státu", pořádané Fakultou vojenského leadershipu Univerzity obrany v Brně.

12345...>>

 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube