Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Chystané akce

Studenti se budou podílet na řízení odborné přípravy žáků gymnázia

Studenti se budou podílet na řízení odborné přípravy žáků gymnázia

11. 5. 2018 • Studenti Univerzity obrany budou v souladu s Marketingovým plánem UO pro akademický rok 2017/2018 realizovat prezentační akci „Orientace a pobyt v neznámém terénu, základy první pomoci", která proběhne v termínu 6. až 8. června 2018 jako součást vzdělávacího programu žáků oboru Bezpečnostně právní činnost Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči. Prezentační akce proběhne pod dohledem zkušeného instruktora výcviku ze školního pluku.

Aktuality

Kam se poděla sedmá rota?

Kam se poděla sedmá rota?

21. 5. 2018 • Název známého francouzského filmu jsme si vypůjčili proto, abychom ukázali, do jakých mimoškolních aktivit se příslušníci této součásti školního pluku Univerzity obrany v poslední době zapojili po splnění svých studijních a výcvikových povinností. Tyto aktivity přispívají k prezentaci jediné vojenské vysoké školy v České republice na veřejnosti, ale také pomáhají potřebným.

Konference Letectvo 2018 seznámila účastníky s moderními technologiemi

Konference Letectvo 2018 seznámila účastníky s moderními technologiemi

21. 5. 2018 • Letectvo 2018. Tak se jmenovala konference, kterou od středy do čtvrtka pořádala Katedra letectva a letecké techniky na Univerzitě obrany v Brně. Hlavním tématem byly nové výzvy v přípravě personálu vzdušných sil. A právě velitel Vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Petr Hromek převzal nad letošním ročníkem záštitu.

Studentská tvůrčí činnost na FVL

Studentská tvůrčí činnost na FVL

18. 5. 2018 • Ve čtvrtek 17. května se uskutečnil letošní ročník soutěže Studentské tvůrčí činnosti v rámci Fakulty vojenského leadershipu. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 25 studentských prací, které byly rozčleněny do čtyř sekcí. Studentská tvůrčí činnost je na Univerzitě obrany významnou součástí vzdělávacího procesu a jednou z hlavních forem systematické práce s nadanými a talentovanými studenty. Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo ve stejný den odpoledne v Síni vědecké rady.

Vojenskohistorický kalendář: Částečná mobilizace 20. května 1938

Vojenskohistorický kalendář: Částečná mobilizace 20. května 1938

17. 5. 2018 • Od částečné mobilizace, kterou Československo vyhlásilo 20. května 1938, uplyne v těchto dnech přesně osmdesát let. To znamená, že stejně tak dlouho byla celá záležitost, spjatá s jejím vyhlášením, opakovaně podrobována historickému výzkumu. A přesto právě s květnovou mobilizací jsou spjaty otázky, na které dodnes chybí odpověď. Co bylo vlastně příčinou vyhlášení mobilizace? A kdo, pokud vůbec někdo, z ní měl užitek?

Univerzita obrany pořádá konferenci Letectvo 2018

Univerzita obrany pořádá konferenci Letectvo 2018

16. 5. 2018 • V aule Univerzity obrany probíhá ve dnech 16. a 17. května konference Letectvo 2018, jejímž tématem jsou Nové výzvy v přípravě personálu vzdušných sil. Pořadatelem je Katedra letectva a letecké techniky Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany, která jako součást jediné vojenské vysoké školy v České republice právě v oblasti přípravy personálu sehrává významnou roli. Záštitu nad konferencí převzal velitel Vzdušných sil AČR brigádní generál Petr Hromek.

12345...>>

 

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2017 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube