Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Domovská stránka

DOCENDO DISCIMUS

 

Chystané akce

Univerzita obrany se zapojí do Brněnského Majálesu 2017

Univerzita obrany se zapojí do Brněnského Majálesu 2017

26. 4. 2017 • I letos se bude Univerzita obrany zapojovat do dění kolem Brněnského Majálesu, jedné z největších akcí pro vysokoškoláky a středoškoláky v Česku. Hlavní část Majálesu se uskuteční v sobotu 6. května na náměstí Svobody a výstavišti BVV, kde se budou prezentovat brněnské vysoké školy a kde proběhnou koncerty významných českých hudebních skupin. Představí se i Univerzita obrany.

Nástup příslušníků UO při příležitosti Dne vítězství

Nástup příslušníků UO při příležitosti Dne vítězství

18. 4. 2017 V pátek 5. května v 8.00 hodin se v kasárnách Šumavská uskuteční slavnostní nástup příslušníků Univerzity obrany při příležitosti 72. výročí ukončení druhé světové války v Evropě a osvobození naší země od nacismu. S projevem ke Dni vítězství vystoupí rektor-velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl. Studenti a pedagogové univerzity si tak připomenou významné momenty 2. světové války a boj československých vojáků na západní a východní frontě, v Africe i na Blízkém východě. Nástupu příslušníků a zaměstnanců vojenské vysoké školy se zúčastní představitelé samosprávy a partnerských spolků a veteránských organizací.

Aktuality

Na brněnských fakultách probíhají přijímací zkoušky

Na brněnských fakultách probíhají přijímací zkoušky

28. 4. 2017 V uplynulých dvou týdnech na Fakultě vojenských technologií a Fakultě vojenského leadershipu proběhla hlavní část přijímacích zkoušek pro příští akademický rok. Jejich jádrem byly přijímací zkoušky do vojenských magisterských studijních oborů.

Cena rektora za vědeckou práci v roce 2016 udělena

Cena rektora za vědeckou práci v roce 2016 udělena

27. 4. 2017 • Zasedání Vědecké rady Univerzity obrany, které proběhlo dne 26. dubna, mělo na programu slavnostní bod udělení Ceny rektora za vědeckou práci v roce 2016. Toto prestižní ocenění získal akademický pracovník Katedry strojírenství Fakulty vojenských technologií profesor Ing. Jaromír Kadlec, CSc.

Brno si připomnělo 72. výročí osvobození

Brno si připomnělo 72. výročí osvobození

27. 4. 2017 • Příslušníci Univerzity obrany se zúčastnili pietní vzpomínky konané ve středu 26. dubna dopoledne na čestném pohřebišti brněnského Ústředního hřbitova u příležitosti 72. výročí osvobození města Brna vojsky 2. ukrajinského frontu a rumunské armády.

ARMY DEN v pražském OC Atrium Flora navázal na svůj loňský úspěch

ARMY DEN v pražském OC Atrium Flora navázal na svůj loňský úspěch

27. 4. 2017 • Ve středu 26. dubna patřilo od 9:00 do 18:00 hodin pražské obchodní centrum Atrium Flora všem příznivcům Armády České republiky. Právě pro veřejnost zde byl připraven pestrý program, který spolu s ministrem obrany Martinem Stropnickým zahájil zástupce náčelníka Generálního štábu - inspektor AČR generálmajor Jaroslav Kocián. Prezentační akce se zúčastnila také Univerzita obrany.

Slavnostní inaugurace děkana FVZ UO

Slavnostní inaugurace děkana FVZ UO

27. 4. 2017 • V úterý 25. dubna 2017 slavnostně předal rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál prof. Ing. Bohuslav Přikryl, Ph.D. do rukou profesora MUDr. Pavla Boštíka, Ph.D. insignie (řetěz a meč) děkana Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Slib děkana fakulty pronesl profesor Pavel Boštík před zraky vrchních představitelů Univerzity obrany, zástupců AČR a významných osobností z řad vysokých škol z Hradce Králové a Pardubic, Fakultní nemocnice Hradec Králové, kolegů a přátel. Slavnostní akt dokreslil v restaurované kapli sv. Jana Nepomuckého Městské hudební síně na varhany student Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové Lukáš Koblása.

12345...>>

 

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
   
© 2015 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube