Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Aktuality

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality

Přijímací zkoušky na vojenskou medicínu v Hradci Králové

Přijímací zkoušky na vojenskou medicínu v Hradci Králové

23. 6. 2017  • Ani extrémní vedra v den „D" neodradila více než 100 zájemců od účasti na přijímací zkoušce pro studium medicíny a zubního lékařství na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany v Hradci Králové. V prostorách Kampusu Univerzity Karlovy v dopoledních hodinách museli uchazeči v přímé konkurenci s uchazeči o civilní studium prokázat své studijní předpoklady z fyziky, chemie, biologie a somatologie.

Konference MITAV 2017 na Univerzitě obrany

Konference MITAV 2017 na Univerzitě obrany

20. 6. 2017  • Koncem minulého týdne proběhl na Klubu Univerzity obrany čtvrtý ročník konference „Matematika, Informační Technologie a Aplikované Vědy" - MITAV 2017. Dvoudenní konference byla zaměřena jak na nejnovější poznatky v matematice, informatice a dalších vědách, tak na problematiku výuky těchto oborů na všech typech a stupních škol, a to včetně e-learningu a dalších aplikací informačních technologií ve vzdělávacím procesu.

Mezinárodní vojenské akademické fórum na Komorním Hrádku

Mezinárodní vojenské akademické fórum na Komorním Hrádku

20. 6. 2017  V termínu 19. – 23. 6. 2017 pořádá Fakulta vojenského leadershipu Univerzity obrany v prostorách Vojenského školícího a výcvikového zařízení Chocerady mezinárodní vojenské akademické fórum (International Military Academic Forum – iMAF 2017). Fórum pořádají každoročně evropské vojenské školy jako platformu pro identifikaci možností a směrů mezinárodní spolupráce v oblasti vysokoškolského vzdělávání a výcviku budoucích důstojníků.

Univerzita obrany hostila valnou hromadu AOBP ČR

Univerzita obrany hostila valnou hromadu AOBP ČR

20. 6. 2017  • V sále klubu Univerzity obrany v Brně v Šumavské ulici proběhla v pondělí 19. června v pořadí již 21. valná hromada Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Jednání se zúčastnili zástupci významných výrobců a exportérů v oblasti zbrojního a bezpečnostního průmyslu a představitelé státních institucí a Armády ČR.

Univerzita obrany modernizovala unikátní systém pro řízení letového provozu LETVIS

Univerzita obrany modernizovala unikátní systém pro řízení letového provozu LETVIS

19. 6. 2017  • Mezi nejdůležitější letové provozní služby patří služba řízení letového provozu, která prostřednictvím sofistikovaných metod a postupů řídí, organizuje a koordinuje pohyb letadel ve vzdušném prostoru. Pro řízení letového provozu na vojenských letištích jsou vybudována letištní stanoviště letových provozních služeb, která obsahují přibližovací službu řízení letového provozu, letištní službu řízení letového provozu, ohlašovnu letových provozních služeb, letištní stanoviště letecké informační služby a stanoviště letecké meteorologické služby.

12345...»
   
© 2015 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube