Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Aktuality

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality

Kam se poděla sedmá rota?

Kam se poděla sedmá rota?

21. 5. 2018  • Název známého francouzského filmu jsme si vypůjčili proto, abychom ukázali, do jakých mimoškolních aktivit se příslušníci této součásti školního pluku Univerzity obrany v poslední době zapojili po splnění svých studijních a výcvikových povinností. Tyto aktivity přispívají k prezentaci jediné vojenské vysoké školy v České republice na veřejnosti, ale také pomáhají potřebným.

Konference Letectvo 2018 seznámila účastníky s moderními technologiemi

Konference Letectvo 2018 seznámila účastníky s moderními technologiemi

21. 5. 2018  • Letectvo 2018. Tak se jmenovala konference, kterou od středy do čtvrtka pořádala Katedra letectva a letecké techniky na Univerzitě obrany v Brně. Hlavním tématem byly nové výzvy v přípravě personálu vzdušných sil. A právě velitel Vzdušných sil Armády České republiky brigádní generál Petr Hromek převzal nad letošním ročníkem záštitu.

Studentská tvůrčí činnost na FVL

Studentská tvůrčí činnost na FVL

18. 5. 2018  • Ve čtvrtek 17. května se uskutečnil letošní ročník soutěže Studentské tvůrčí činnosti v rámci Fakulty vojenského leadershipu. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 25 studentských prací, které byly rozčleněny do čtyř sekcí. Studentská tvůrčí činnost je na Univerzitě obrany významnou součástí vzdělávacího procesu a jednou z hlavních forem systematické práce s nadanými a talentovanými studenty. Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo ve stejný den odpoledne v Síni vědecké rady.

Vojenskohistorický kalendář: Částečná mobilizace 20. května 1938

Vojenskohistorický kalendář: Částečná mobilizace 20. května 1938

17. 5. 2018  • Od částečné mobilizace, kterou Československo vyhlásilo 20. května 1938, uplyne v těchto dnech přesně osmdesát let. To znamená, že stejně tak dlouho byla celá záležitost, spjatá s jejím vyhlášením, opakovaně podrobována historickému výzkumu. A přesto právě s květnovou mobilizací jsou spjaty otázky, na které dodnes chybí odpověď. Co bylo vlastně příčinou vyhlášení mobilizace? A kdo, pokud vůbec někdo, z ní měl užitek?

Univerzita obrany pořádá konferenci Letectvo 2018

Univerzita obrany pořádá konferenci Letectvo 2018

16. 5. 2018  • V aule Univerzity obrany probíhá ve dnech 16. a 17. května konference Letectvo 2018, jejímž tématem jsou Nové výzvy v přípravě personálu vzdušných sil. Pořadatelem je Katedra letectva a letecké techniky Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany, která jako součást jediné vojenské vysoké školy v České republice právě v oblasti přípravy personálu sehrává významnou roli. Záštitu nad konferencí převzal velitel Vzdušných sil AČR brigádní generál Petr Hromek.

12345...»
   
© 2017 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube