Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Aktuality

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality

Školení koordinátorů programu Erasmus+

Školení koordinátorů programu Erasmus+

16. 1. 2019  • Ve dnech 10. do 14. prosince 2018 se v Budapešti na půdě National University of Public Services (NUPS) uskutečnilo školení koordinátorů programu Erasmus+ (Staff Mobility Week), kterého se spolu s koordinátory tohoto programu zúčastnili i akademičtí pracovníci a funkcionáři participujících univerzit. Přítomny byly bezmála dvě desítky účastníků, a to z celkem 8 států (vedle hostícího Maďarska dále z České republiky, Chorvatska, Bulharska, Turecka, Egypta, Ruska, Ázerbájdžánu, ale také z Keni). Za Univerzitu obrany a zároveň za Českou republiku se školení zúčastnili dva pracovníci děkanátu Fakulty vojenského leadershipu PaedDr. Lenka Paučová a Ing. Josef Krahulec, Ph.D.

Ověření systému kontroly manévru při výcviku studentů UO

Ověření systému kontroly manévru při výcviku studentů UO

15. 1. 2019  • Součástí bojového úkolu jednotky při většině taktických činností (ofenzivních, defenzivních, stabilizačních a jiných) je zpravidla přesun do prostoru plnění úkolu, případně na čáru zasazení apod. Lze konstatovat, že trasa manévru silami a prostředky je jednou z rozhodujících fází pro úspěšné splnění úkolu. Do rozhodovacího procesu tvorby jejího průběhu vstupují charakteristiky povrchu a průchodnosti terénu, vlivy počasí, schopnosti vlastních jednotek a možnosti viditelnosti nepřítele. Systém kontroly manévru (MCS CZ), vyvíjený na Katedře zpravodajského zabezpečení (K-111) v rámci vývoje projektu Pokročilého automatizovaného systému velení a řízení II (PASVŘ II), situaci v operačním prostoru vyhodnocuje. Výsledkem výpočtů systému je nejrychlejší, průchodná a bezpečná trasa přesunu, hodnocená pro konkrétní typ techniky nebo pěší jednotky.

Praktický výcvik geodézie v zimních podmínkách

Praktický výcvik geodézie v zimních podmínkách

11. 1. 2019  • Ve dnech 7. – 10. ledna 2019 se v rámci odborného výcviku studentů specializace vojenská geografie a meteorologie uskutečnil praktický výcvik geodézie ve školicím a výcvikovém zařízení VGHMÚř na Polomu v Orlických horách. Aktuální průběh počasí, kdy na území většiny České republiky je sněhová kalamita, se projevil i na podmínkách výcviku. Ten kromě odborných dovedností prověřil i fyzické schopnosti a morálku studentů.

Vychází nové číslo Listů UO

Vychází nové číslo Listů UO

2. 1. 2019  • ​Unikátní pohár, který na titulní straně prvního letošního čísla Listů drží v ruce podplukovník Petr Františ, je dokladem významného úspěchu absolventa UO, závodního pilota Martina Šonky. Ten v pořadí loňského seriálu Red Bull Air Race vystoupal z předchozího stříbrného až na zlatý stupínek a po celou sezonu se přitom opíral o technickou podporu Univerzity obrany, poskytovanou právě prostřednictvím Petra Františe. Tento zástupce vedoucího Katedry komunikačních a informačních systému v rozhovoru popisuje technické zákulisí a činnost týmu nového světového šampiona...

Spolupráce Univerzity obrany s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií ve Vyškově v roce 2019

Spolupráce Univerzity obrany s Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií ve Vyškově v roce 2019

2. 1. 2019  • Ve čtvrtek 20. prosince 2018 bylo podepsáno Organizační ujednání na rok 2019 mezi Univerzitou obrany a Velitelstvím výcviku – Vojenskou akademií ve Vyškově. Ujednání podepsali v reprezentativních prostorách VeV-VA rektor-velitel UO brigádní generál prof. Bohuslav Přikryl a velitel VeV-VA brigádní generál Radek Hasala.

12345...»
   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube