Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Aktuality

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality

Souběžně s hokejovou Kometou bojuje o postup i Univerzita obrany

Souběžně s hokejovou Kometou bojuje o postup i Univerzita obrany

22. 3. 2019  • Ty soutěže se liší téměř ve všem. Ve výstroji, ocenění hráčů i počtu příznivců na stadionech. V čem se však shodují, je úsilí o postup do pokračování bojů. Řeč je o mistrovské extraligové Kometě a o akademickém týmu Univerzity obrany, který během příštího týdne sehraje tři zápasy základního kola 16. Akademického mistrovství České republiky v ledním hokeji.

Univerzita obrany připravila další důstojníky pro velení armády

Univerzita obrany připravila další důstojníky pro velení armády

21. 3. 2019  • Více než tři desítky vyšších důstojníků obhájily ve středu a ve čtvrtek na půdě Univerzity obrany své závěrečné práce, a završily tak studium v rámci 34. a 35. kurzu Generálního štábu. Ten v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií UO probíhal od září loňského roku a důstojníky v hodnostech podplukovník a plukovník připravoval v oblastech strategické řízení, bezpečnostní a obranná politika, leadership a vojenské umění na působení ve vyšších armádních pozicích.

Průzkumáci cvičili základní dovednosti

Průzkumáci cvičili základní dovednosti

19. 3. 2019  • Ve dnech 11. až 14. března 2019 proběhl ve vojenském výcvikovém prostoru Březina „Blok praktické přípravy" čtvrtého ročníku průzkumné odbornosti - učební skupiny 14-5 Pz pod odborným vedením akademických pracovníků Katedry zpravodajského zabezpečení. Tento výcvik byl zaměřen na procvičení základních dovedností průzkumné skupiny v získávání informací o nepříteli, terénu a počasí z daného prostoru a následného předání těchto informací nadřízenému stupni.

Vyšlo nové číslo Listů Univerzity obrany

Vyšlo nové číslo Listů Univerzity obrany

19. 3. 2019  • Místo koní brusle, místo brnění sportovní výstroj a místo mečů hokejky. Tak jsou vybaveni studenti Univerzity obrany, kteří se svými spoluhráči navazují na své středověké předchůdce a hájí barvy týmu Kavalíři Brno v Evropské univerzitní hokejové lize. O okolnostech vzniku a fungování týmu se dozvíte v rozhovoru s manažerem Danielem Hochmanem v únorovém čísle Listů Univerzity obrany. Zatímco Kavalíři účinkují na ledě, členové výběrové skupiny Commandos si v ledu musí vysekat otvor, aby v ledové tříšti zvýšili svou odolnost v extrémních podmínkách. Že se jim to dlouhodobě daří, dokládají dvě desítky odznaků ve tvaru jaguára, které si členové sdružení přivezli z kurzů přežití v jihoamerické džungli. Další příspěvky únorových Listů se vracejí k reprezentativnímu plesu v hotelu Voroněž, prezentaci UO případným studentům a podávají informaci o nových studijních programech. Zajímavé fotografie provázejí článek o letošním ročníku armádního závodu napříč Jeseníky Winter Survival.

Logistici na Univerzitě obrany procvičují mezinárodní spolupráci a působení na cizím území

Logistici na Univerzitě obrany procvičují mezinárodní spolupráci a působení na cizím území

15. 3. 2019  • Na Univerzitě obrany tento týden probíhá česká část mezinárodní výcvikové aktivity FOURLOG 2019. Ta navazuje na část rakouskou, která byla ve Vídni zahájena 4. března a účastní se jí vybraní studenti oboru logistika z vojenských vysokých škol České republiky (Univerzita obrany), Rakouska (Austrian Armed Forces Logistics School), Maďarska (National University of Public Services) a Srbska (Military Academy).

12345...»
   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube