Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Aktuality

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality

Ples vojenského zdravotnictví

Ples vojenského zdravotnictví

19. 2. 2020  • V sobotu 8. února 2020 se v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové konal již 12. ročník Reprezentačního plesu vojenského zdravotnictví, který pořádala Fakulta vojenského zdravotnictví spolu s Unií studentů a přátel Fakulty vojenského zdravotnictví, z. s. a Agenturou vojenského zdravotnictví.

Ústav OPZHN Univerzity obrany ve Vyškově navštívili brněnští středoškoláci

Ústav OPZHN Univerzity obrany ve Vyškově navštívili brněnští středoškoláci

12. 2. 2020  • V rámci plánovaných marketinkových aktivit realizovaných Ústavem OPZHN se dne 11. února uskutečnila návštěva studentů 3. a 4. ročníků Gymnázia Brno, Vídeňská, kteří v rámci svého studia aktivně navštěvují volitelné předměty v oboru chemie, a jsou tedy i potenciálními uchazeči o studium chemické specializace na Fakultě vojenského leadershipu Univerzity obrany v Brně. Patronát nad touto návštěvou převzal pan generál v. v. doc. Ing. Petr Voznica, CSc., který se této návštěvy rovněž osobně účastnil. Vlastní návštěvě u ústavu předcházela přednáška na Joint CBRN Defence COE ve Vyškově.

Generálové přednášeli na Univerzitě obrany

Generálové přednášeli na Univerzitě obrany

12. 2. 2020  • Jeden současný a jeden bývalý příslušník vrcholného vedení Armády ČR a mezinárodních struktur NATO se v pondělí a v úterý podělili o své poznatky z oblasti strategického leadershipu a komunikace nejen s posluchači Kurzů Generálního štábu, ale i s příslušníky vedení UO a akademickými pracovníky školy. Prvním z přednášejících byl zástupce velitele Mnohonárodní divize Severovýchod, Elblag v Polsku brigádní generál Karel Řehka a druhým pak v úterý dopoledne bývalý NGŠ a předseda Vojenského výboru NATO armádní generál v zál. Petr Pavel.

Ča-ča jako Brno!

Ča-ča jako Brno!

10. 2. 2020  • Alespoň při jedné skladbě měl zcela jasno v tom, jaký tanec zvolit, a výstižně to dal najevo. Dalibor Gondík se svou sestrou Adélou se s hranou nejistotou pohyboval na tenkém ledě tanečních žánrů při moderování letošního reprezentačního plesu Univerzity obrany. Ten se v sobotu 8. února uskutečnil i tentokrát v Kongresovém centru hotelu Voroněž.

Nový objekt pro výcvik boje v zastavěné oblasti

Nový objekt pro výcvik boje v zastavěné oblasti

7. 2. 2020  • V posledních letech se vedení bojových operací stále více přesouvá do městských aglomerací a v důsledku toho roste potřeba jednotek věnovat se problematice boje v zastavěné oblasti.

12345...»
   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa