Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Žáci se seznámili s armádou a naší univerzitou

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Žáci se seznámili s armádou a naší univerzitou

Počet shlédnutí: 205

​22.6.2022 • Ve dnech 15. a 16. června došlo v rámci branných dnů v ZŠ Valtická v Mikulově k setkání žáků prvního stupně s příslušníkem Univerzity obrany z K-207. Školáci měli možnost seznámit se s významem armády, osahat si ruční zbraně zavedené v naší armádě a zúčastnit se celodenní hry s orientací v terénu a spaním v přírodě.

Během prvního dne jsem se setkal se třemi třídami prvního stupně, kterým jsem přinesl na ukázku krátké i dlouhé ruční zbraně včetně ručních granátů. Tyto zbraně si žáci rádi osahali a také vyzkoušeli manipulaci s nimi. Během těchto ukázek mi kladli otázky nejrůznějšího charakteru týkající vojenské služby - barvou maskáčů počínaje a atomovou bombou konče. Přesvědčil jsem se, že dětská zvídavost nezná mezí.


Školáci si vyzkoušeli, jak přežít v přírodě

Na dalšího půldruhého dne jsme ve spolupráci s učitelským sborem připravili pro žáky hru zaměřenou na přežití v přírodě. Žáci rozdělení do skupinek si sami vybudovali stanový tábor. Dále je čekal desetikilometrový přesun spojený s plněním motivačních skupinových úkolů včetně orientace v terénu pomocí mapy. Sami si připravili kotlíkový guláš a opekli špekáčky na otevřeném ohni.


Získal jsem novou zkušenost práce s dětmi

Na žácích bylo patrné, že se jim přítomnost vojáka v jejich kolektivu zamlouvá. Já jsem si naopak mohl vyzkoušet, jak náročné může vedení a zejména motivování dětského kolektivu být. Vyzkoušet jsem si navíc mohl práci s dětmi ukrajinských uprchlíků nebo s integrovanými dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Práce je to skutečně nelehká. O to více je třeba, aby si naše společnost učitelů základních škol vážila větší měrou.


Autor: Ladislav Gregor, foto: ZŠ Valtická, Mikulov

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa