Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Setkání studentů a absolventů K-107

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Fakulty vojenského leadershipu

Setkání studentů a absolventů K-107

Počet shlédnutí: 211

​14.6.2022 • Ve dnech 26. a 27. května  zorganizovali studenti 5. ročníku modulu Velitel dělostřeleckých jednotek již čtvrté setkání studentů a absolventů UO. Setkání se uskutečnilo v našem školícím zařízení a předcházelo mu slavnostní pasování studentů 5. ročníku do cechu kanonýrského.

Po zahájejí následovalo společné fotografování příslušníků katedry K-107, absolventů a studentů 5. ročníku. Poté se představili studenti modulu s charakteristikou jejich budoucího zařazení a následovaly prezentace absolventů sloužících u 13. dělostřeleckého pluku a minometných baterií. Prezentace byly zaměřeny na předání získaných zkušeností a cenných rad studentům. Prezentace byly proloženy řízenou diskuzí a dotazy tak, aby měly pro studenty co největší přínos do budoucího "života v armádě". Tato část programu byla jádrem celého setkání a také hlavním důvodem, proč vůbec v roce 2016 vzniklo.


Důraz na odborný výcvik studentů

Nejde pouze o předání zkušeností studentům, ale také o zpětnou vazbu Katedře palebné podpory, díky níž mohou učitelé neustále zdokonalovat přípravu studentů. V rámci prezentací byl vedoucím katedry představen také návrh odborného výcviku pro studenty 2. a 3. ročníku modulu velitel dělostřeleckých jednotek. Účastníci setkání měli možnost přednést své návrhy a doporučení, aby měl odborný výcvik co největší přínos pro následné studium a budoucí výkon funkcí u vojsk.


Soutěž o titul "dělmistr 2022"

Dalším bodem programu byla soutěž o titul „dělmistr 2022", které se zúčastnili všichni absolventi. Soutěž zahrnovala dělostřelecký kvíz, zamíření dělostřelecké buzoly a přímou střelbu z kuše na cíl. Následně byl vyhlášen nový dělmistr, který společně s putovním pohárem převzal cenu v podobě zmenšené repliky kanónu. Následovala volná debata, při níž měli studenti možnost získat nové informace a poznat své budoucí kolegy a nadřízené. Setkání studentů a absolventů představuje pro studenty jedinečnou příležitost jak získat cenné rady již v průběhu studia.


Autor: Martin Blaha foto: Aleš Mylan

studenti 5. ročníku modulu Velitel dělostřeleckých jednotek


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa