Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany opět míří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Univerzita obrany opět míří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

30. 5. 2022 • Ve dnech 2. - 4. června 2022 se na pražském výstavišti v Letňanech koná další ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR, kterého se zúčastní Univerzita obrany tradičním prezentačním stánkem.

Veletrh vědy představuje největší českou událost zaměřenou na popularizaci vědy, které se vedle ústavů Akademie věd ČR účastní stále více zástupců vysokých škol, firem a vědeckých center. Univerzita obrany vystaví ukázky vědecké činnosti všech svých tří fakult.

Fakulta vojenského leadershipu představí trénink kognitivních funkcí mozku. V počítačovém programu si návštěvníci prověří a zdokonalí své schopnosti v oblasti logického myšlení, vizuálně-prostorové orientace, koncentrace, slovní zásoby a stimulace paměti. Součástí stánku bude i oblíbené pracoviště měření stresového profilu.

Fakulta vojenských technologií ukáže rozvíjející se oblast využití robotů v oblasti vojenství prostřednictvím software, který optimalizuje algoritmy pro predikci a navrhování taktického manévru v 3D mapových podkladech z hlediska vícekriteriálních nebezpečí od protivníka. Návštěvníci dále uvidí variabilní taktickou trysku inspirovanou letounem F35B, která slouží k zjišťování měnících se charakteristik při různých typech startu letounu.

Fakulta vojenského zdravotnictví představí přístroj k analýze došlapu, kterým si návštěvníci budou moci zjistit držení těla a rozložení váhy a získají doporučení pro správný pohyb.

Na stánku jediné vojenské vysoké školy návštěvníci získají také informace o možnostech studia na jednotlivých fakultách Univerzity obrany. Více o akci na https://www.veletrhvedy.cz

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa