Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
FVT navštívili příslušníci polské letecké akademie

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Fakulty vojenských technologií

FVT navštívili příslušníci polské letecké akademie

Počet shlédnutí: 182

25.5.2022 • Dalším počinkem v rámci nově koncipovaného programu ERASMUS+ u FVT byla návštěva Univerzity obrany ve dnech 9. až 13. května třemi příslušníky polské letecké akademie z Deblinu (Military University of Aviation). Navázali tak na historickou spolupráci z období před covidem.

Akademičtí pracovníci letecké fakulty Lt.Col. Kamil Przybysz, Ph.D, Lt.Col Tomasz Kulik a profesor Norbert Grzesik navštívili vybrané katedry FVT a diskutovali s děkanem plk. gšt. Ing. Vlastimilem Neumannem o možném prohloubení vzájemné spolupráce. Na úrovni děkanátu FVT byly projednány příležitosti a možnosti jednotlivých institucí pro budoucí užší spolupráci jak v oblasti programu ERASMUS+, tak i výzkumných aktivit.


Hosté zavítali také na vybrané katedry fakulty 

Polským kolegům prezentovala Katedra letecké techniky svá pracoviště zaměřená především na problematiku avioniky. Na katedře protivzdušné obrany byly diskutovány možnosti spolupráce s nově vznikající katedrou protivzdušné obrany v Polsku. Katedra bojových a speciálních vozidel zajistila ukázku pracoviště, prezentovala laboratoře a seznámila hosty s výsledky tvůrčí činnosti. Katedra letectva, která s polskou institucí spolupracuje dlouhodobě, prezentovala své budoucí plány, především pak vyšší účast na dalších projektech.


Autor: Miloslav Bauer

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa