Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany se zúčastní 6. Národního finále soutěže v kybernetické bezpečnosti

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Univerzita obrany se zúčastní 6. Národního finále soutěže v kybernetické bezpečnosti

6. 5. 2022 • Univerzita obrany se 19. května 2022 v Plzni zúčastní 6. Národního finále soutěže v kybernetické bezpečnosti. Soutěž pořádá Pracovní skupina kybernetické bezpečnosti  České pobočka AFCEA ve spolupráci s partnery, mezi kterými dlouhodobě nechybí právě Univerzita obrany, kterou v pracovní skupině zastupuje prorektor pro vzdělávání a záležitosti studentů plukovník Petr Hrůza.

Součástí národního finále bude i osvětově-odborný doprovodný program pro žáky základních a středních škol i širokou veřejnost. V rámci doprovodného programu soutěže představí Katedra informatiky a kybernetických operací Univerzity obrany forenzní stanici. Tento přístroj slouží k datové forenzní analýze a usnadňuje odhalování kybernetických incidentů.

Univerzita obrany  rovněž představí ukázku studentských dronů a zapojí se do mini-soutěže z oblasti digitální gramotnosti, informačních technologií a kybernetické bezpečnosti. V rámci sportovně-soutěžních aktivit studenti Univerzity obrany budou organizovat soutěž Cyberthlon. Pro uchazeče o vysokoškolské studium zástupci jediné vojenské vysoké školy představí možnosti studia na Fakultě vojenských technologií ve studijním programu Kybernetická bezpečnost a Vojenské technologie- elektrotechnické.


Návštěvníci doprovodného programu budou moci také shlédnout ukázky robotů, ukázky armádní techniky či se zúčastnit osvětových a odborných workshopů, na kterých vystoupí také vedoucí katedry protivzdušné obrany plukovník gšt. Jan Farlík s přednáškou o protidronové obraně.

Soutěž v kybernetické bezpečnosti je určena pro žáky základních a středních škol a studenty vysokých škol od 9 do 24 let. Cílem soutěže je zvyšovat povědomí mladé generace o rizicích a hrozbách kybernetického světa a zábavnou formou přispět k jejich zapojení do tohoto procesu. Současně identifikovat mladé talenty v oblasti kybernetické bezpečnosti a umožnit jim jejich další rozvoj prostřednictvím kontaktů a spoluprací se špičkovými experty a pracovišti v České republice v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany.


Z 2. kola soutěže, kterého se zúčastnilo 632 účastníků z celé ČR, postoupilo 50 nejlepších do národního finále. Mezi nimi jsou i dva studenti Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany. Vítězové národního finále postoupí do celoevropského finále.

Průběh národního finále bude živě vysílán. Více na www.kybersoutez.cz

 

Autor: Vladimír Šidla


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa