Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Přijďte na březnový Den otevřených dveří!

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Přijďte na březnový Den otevřených dveří!

​23.2.2022 • Předchozí série online Dnů otevřených dveří, které se vzhledem k pandemické situaci staly jedním z hlavních nástrojů komunikace směrem k našim uchazečům, je u konce. S potěšením oznamujeme, že 3. března 2022 od 8:00 budeme moci FYZICKY přivítat uchazeče přímo na půdě obou brněnských fakult - Fakulty vojenských technologií a Fakulty vojenského leadershipu. A na co se můžete těšit?Program Dne otevřených dveří

08.00Otevření areálu kasáren pro návštěvníky
08.00 – 13.30Ukázka kolové obrněné techniky, ručních zbraní, dělostřeleckých, spojovacích, ženijních prostředků a prostředků Vojenské policie.
09.00 - 10.30

Prezentační přednášky (základní informace o studijních programech a specializacích, přijímacím řízení, zabezpečení studentů a uplatnění absolventů):

Budova 5A – Fakulta vojenských technologií (FVT)

Budova 5B – Fakulta vojenského leadershipu (FVL)

10.00 - 13.30Ukázky speciálních laboratoří a exponátů kateder FVT 
10.00 - 14.00Podávání přihlášek
10.30 - 11.00Ukázka jídelny
10.30 - 11.15Ochutnávka vojenského guláše
11.30 -  12.45

Prezentační přednášky (základní informace o studijních programech a specializacích, přijímacím řízení, zabezpečení studentů a uplatnění absolventů):

Budova 5A – Fakulta vojenských technologií (FVT)

Budova 5B – Fakulta vojenského leadershipu (FVL)

12.45 - 14.00Prohlídka atletického stadionu a ubytování studentů v kasárnách Jana Babáka (přesun přistaveným autobusem)

 

1. MÍSTO KONÁNÍ A ORGANIZACE DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Místem konání Dne otevřených dveří je areál kasáren Univerzity obrany, ulice Šumavská č. 2, Brno, GPS: 49°12'45.314"N, 16°35'56.344"E. Sraz účastníků je nejpozději v 9.00 a v 11.30 hodin ve velkokapacitních posluchárnách, a to 5B Fakulta vojenského leadershipu a 5A Fakulta vojenských technologií.

 

2. NABÍDKA PRO UCHAZEČE O VOJENSKÉ STUDIUM 

Uchazeči o studium, kteří se v průběhu Dne otevřených dveří rozhodnou podat přihlášku k vojenskému studiu na Univerzitě obrany, mohou od 10.00 – 14.00 hodin využít na místě pomoci profesního poradce z rekrutačních středisek AČR. 

Doporučený postup:  

  1. Uchazeči si na počítačové učebně (přístup označen šipkami) vyplní elektronickou verzi přihlášky ke studiu.
  2. Uchazečům bude k dispozici pracovník studijní skupiny příslušné fakulty, který poradí a pomůže s vyplněním přihlášky.
  3. Profesní poradce z rekrutačního střediska zahájí s uchazečem úkony nutné k povolání do služebního poměru vojáka z povolání. 

Výhody:  Uchazeči ušetří jednu cestu na rekrutační pracoviště.

 

3. PŘÍJEZD K OBJEKTU KASÁREN UO  

Doprava od hlavního nádraží ČD

Z hlavního nádraží Brno tramvají městské hromadné dopravy číslo 1, směr Řečkovice. Vystoupíte na zastávce Šumavská (cca 12 minut jízdy). Poté se vrátíte asi 40 m zpět a dáte se vpravo na ulici Šumavská. Vchod do kasáren je po 60 m vpravo. 

 

Doprava od Centrálního autobusového nádraží „Zvonařka"

Tramvají městské hromadné dopravy číslo 12 (směr Technologický park). Vystoupíte na zastávce Klusáčkova (cca 15 minut jízdy). Poté se vrátíte asi 60 m zpět a dáte se vlevo na ulici Šumavská. Pěšky sejdete ulicí Šumavská, kde po asi 200 m je vchod do kasáren na levé straně ulice. 

 

Doprava od autobusového nádraží „Grand"

Konečné stanice některých expresních autobusových linek jsou na autobusovém nádraží naproti hotelu Grand (vedle hlavního nádraží ČD). Stačí jen přejít na zastávky tramvajových linek u hlavního nádraží a nastoupit do tramvaje číslo 1, směr Řečkovice. Vystoupíte na zastávce Šumavská (cca 12 minut jízdy). Poté se vrátíte asi 40 m zpět a dáte se vpravo na ulici Šumavská. Vchod do kasáren je po 60 m vpravo.  

 

Motorizovaní návštěvníci

Pokud přijedete autem, můžete parkovat zdarma přímo v areálu kasáren Šumavská. 

 

Jízdné v městské hromadné dopravě

Před nástupem do vozu je nutné si zakoupit jízdenku MHD v ceně 25,00 Kč (v novinových stáncích nebo prodejních automatech na zastávce - po nástupu do vozu ji neprodleně označit ve značkovači) nebo zaplatit přímo ve voze platební kartou.

 


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa