Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Výzkum odolnosti

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Fakulty vojenského zdravotnictví

Výzkum odolnosti

Počet shlédnutí: 340

17. 1. 2022 • V sobotu 15. 1. 2022 se na Fakultě vojenského zdravotnictví v Hradci Králové uskutečnila první etapa Výzkumu odolnosti. Jedná se o výzkum, který má za cíl pomoci vojákům lépe zvládat stresové situace, zlepšit jejich fyzickou a psychickou odolnost a preventivně tak působit proti civilizačním onemocněním. V tento den se testovaly tři „metody" – Chlad, Spánek a Midnfullness.

V metodě Chlad se účastnící dozvěděli o pozitivních vlivech chladu na jejich organismus pod taktovkou zkušeného instruktora Wim Hof Metody Oty Kulhánka. Po kvalitní teoretické přípravě si své nové znalosti sami vyzkoušeli v otevřené vodě nedalekého Opatovického písníku, včetně dechových technik a aktivního zahřátí organismu.

V rámci metody Spánek se účastníci dozvěděli o přínosech dostatečně dlouhého spánku, a jak svůj denní rytmus nastavit tak, aby ze svého spánku vytěžili maximum. 

Poslední metodou bylo Mindfullness, které proběhlo online formou a umožnilo účastníkům vyzkoušet si řízenou meditaci. 

Účastníci byli před začátkem výzkumu důkladně změřeni a nyní mají před sebou 8 týdnů dodržování zásad, podle vybrané metody. Na konci tohoto období budou účastníci opět změřeni a sami budou moci zhodnotit, jak moc jim vybraná metoda pomohla. Více o našem výzkumu můžete sledovat na www.vyzkumodolnosti.cz.

 

Autor textu i fotografií: Jiří Néma

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa