Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Ministryně obrany ocenila výzkum na Univerzitě obrany i růst zájmu o zdejší studium

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Ministryně obrany ocenila výzkum na Univerzitě obrany i růst zájmu o zdejší studium

Počet shlédnutí: 958

​7.1.2021 • Ministryně obrany Jana Černochová navštívila ve čtvrtek 6. ledna Univerzitu obrany v Brně. Rektorka-velitelka Univerzity obrany brigádní generálka profesorka Zuzana Kročová ji seznámila s vedoucími pracovníky univerzity, s organizací školy, jejími současnými úkoly i výsledky její činnosti.

Ministryně se zúčastnila společného pracovního setkání s vedením Univerzity obrany, kde se seznámila s hlavním posláním a funkcemi této jediné vojenské vysoké školy v České republice. Účastníci pak diskutovali především o aktuálních úkolech a plánech pro letošní rok, mezi kterými je především řešení důležitých požadavků resortu obrany, jako je zřízení Ústavu zpravodajských studií, příprava Znaleckého ústavu, realizace nových odborných kurzů a řešení projektů obranného výzkumu. Právě ve vědecko-výzkumné činnosti univerzita dosahuje skvělých výsledků. Pozornost byla zaměřena i na systém studia a získávání nových uchazečů o studium.

Závěrem jednání konstatovala rektorka-velitelka generálka Kročová, že „univerzita je připravena ve všech hlavních oblastech činnosti naplňovat požadavky Ministerstva obrany a Armády ČR.“

Ministryně Černochová ocenila, jak se univerzitě podařilo zatraktivnit studijní obory, což se projevilo velkým zájmem o studium. Vyzdvihla také „univerzitní mozky“, na které naše republika může být hrdá: „Vytvářejí projekty, které budou prospěšné nejen pro naši armádu, ale i pro jiné armády v rámci Severoatlantické aliance.“

Součástí návštěvy ministryně byla také prezentace některých projektů řešených na Univerzitě obrany a ukázka výsledků tvůrčí činnosti, které mají přímý dopad na rozvoj našich ozbrojených sil. Jednalo se například o výzkum v oblasti výstrojního zabezpečení, vojenské technologie umělé inteligence, nové technologie měření radiace dle změn v kapce krve nebo nové trendy ochrany před účinky radioaktivního záření.

Na závěr návštěvy generálka Kročová předala ministryni obrany Plaketu Univerzity obrany jako výraz poděkování za pomoc a podporu, kterou dlouhodobě projevovala vysoké vojenské škole ve funkci předsedkyně Výboru pro obranu Poslanecké sněmovny a nyní jako ministryně obrany.


Autor: Redakce army.cz 


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa