Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Docentka Oulehlová novou předsedkyní Akademického senátu FVL

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Fakulty vojenského leadershipu

Docentka Oulehlová novou předsedkyní Akademického senátu FVL

Počet shlédnutí: 517

​8.9.2021 • Jednomyslně byla včera odpoledne docentka Ing. Alena Oulehlová, Ph.D., vedoucí skupiny na Katedře teorie vojenství, zvolena předsedkyní nově zvoleného akademického senátu Fakulty vojenského leadershipu. Místopředsedy se stali kapitán Ing. Jan Ivan, Ph.D. z Katedry palebné podpory a za studentskou část senátu nadporučík Ing. Tomáš Havlík.

„Je na místě vám poděkovat, že jste zvedli pomyslnou rukavici a přijali kandidaturu do Akademického senátu, a fakt, že jste byli zvoleni, svědčí o tom, že akademická obec do vás vkládá důvěru," oslovil členy nově zvoleného senátu Fakulty vojenského leadershipu její děkan plukovník Jan Drozd krátce poté, co složili předepsaný senátorský slib. Za spolupráci během uplynulých dvou funkčních období poděkoval členům předchozích Akademických senátů jejich předseda profesor František Hanzlík.

Volby do nového Akademického senátu Fakulty vojenského leadershipu proběhly v červnu 2021. Voleb se ve všech volebních obvodech zúčastnilo celkem 335 příslušníků akademické obce fakulty, což je 42,4 % oprávněných voličů, kteří rozhodli o tom, kdo je bude v následujících třech letech zastupovat.

Docentka Alena Oulehlová byla do čela akademického senátu FVL zvolena jednomyslně 14 hlasy všech přítomných senátorů. Je absolventkou Univerzity obrany, Fakulty ekonomiky a managementu ve studijním programu Ekonomika a management, studijním oboru Ekonomika obrany státu, studijním modulu Ekonomika ochrany životního prostředí. V roce 2009 získala akademický titul doktor ve studijním oboru Ochrana obyvatelstva na Univerzitě obrany. Ve studijním oboru Ochrana vojsk a obyvatelstva v roce 2017 habilitovala a získala vědecko-pedagogický titul docent.

Akademickou praxi zahájila v roce 2007 jako odborný asistent na Katedře ochrany obyvatelstva, Fakulty ekonomiky a managementu Univerzity obrany. Od roku 2014 působí ve funkci vedoucí skupiny krizového řízení. Od. 1. prosince 2017 do 31. srpna 2019 působila ve funkci proděkanky pro studijní a pedagogickou činnost Fakulty vojenského leadershipu. 

Ve své pedagogické a výzkumné činnosti se zaměřuje na problematiku krizového řízení, managementu rizik a environmentální bezpečnosti. 


Autor: Viktor Sliva


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa