Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Obhajoby diplomových prací nanečisto

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Fakulty vojenských technologií

Obhajoby diplomových prací nanečisto

Počet shlédnutí: 310

​16.6.2021 • Studenti pátého ročníku na Katedře letecké techniky v pondělí dopoledne mohli podstoupit generální zkoušku na blížící se obhajoby diplomových prací. „V souvislosti s pandemickou krizí vznikla větší potřeba takové generálky a nezbytnost uzpůsobit i její formu. Kromě fyzicky přítomných studentů se další připojují v prostředí MS Teams, takže ten test letos probíhá v hybridní formě," popisuje formu generální zkoušky podplukovník prof. Jan Leuchter z Katedry letecké techniky.

Možnost cvičně stanout před hodnotiteli a vyslechnout jejich případné připomínky a rady byla dobrovolná, přesto ji využili s jednou výjimkou všichni studenti elektrotechnické části dané specializace. „Na kvalitě diplomových prací se nepochybně projevily vlivy nekontaktní výuky, což vyplývalo z omezených možností praktických měření, práce tím maličko trpí, jsou založeny více na analýzách než na praktických dovednostech. Na druhou stranu se neopakovala situace z loňska, dnes už s tím dokážeme pracovat a dopad pandemických opatření je mnohem menší," říká profesor Leuchter a jako vedoucí tří diplomových prací na jejich konto dodává: „Pokud by na škole byla možnost navrhnout práce například na Cenu rektora nebo podobně jako na VUT na Cenu Siemens, tak bych některou z odevzdaných prací určitě doporučil."

Tvůrcům diplomových prací nekomplikovala situaci jen nedostupnost laboratoří pro měření, další problémy způsoboval například i nedostatek polovodičových součástek na trhu z důvodů krize. Ale i tyto komplikace se daly překonat například změnami v zadáních.


Autor: Viktor Sliva

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa