Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Konferenční den na univerzitě

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Konferenční den na univerzitě

Počet shlédnutí: 258

​9.6.2021 • Vědecký ruch na vojenské vysoké škole začíná po pandemickém období znovu ožívat. Ve středu byly na půdě Univerzity obrany zahájeny hned dvě mezinárodní konference věnované vojenským technologiím a bezpečnostním a strategickým otázkám.

International Conference on Military Technologies (ICMT) letos píše již svou osmou kapitolu. Dosud bývala každý druhý rok součástí doprovodného programu mezinárodního veletrhu IDET, letos se koná poprvé samostatně na půdě pořádající Univerzity obrany. „Pevně věřím, že nezbytné kontakty a spojení vědy a výzkumu s firmami obranného průmyslu zůstanou zachovány,“ uvedl v zahajovacím vystoupení děkan Fakulty vojenských technologií plukovník gšt. Vlastimil Neumann.

Vzhledem k doznívajícím omezením se konference koná v hybridní podobě. Část účastníků je přítomna osobně, zbývající se mohou připojit prostřednictvím technologií. Všichni společně pak mohli věnovat pozornost úvodní prezentaci Alexandra Kravcova na téma Additional Manufacturing and Innovative Methods of Nondestructive Inspection for Defence Industry. Poté se účastníci konference rozešli k přednáškám v panelech, kde představili své inovativní myšlenky v oblastech od vesmírných technologií po vojenskou kybernetiku.

Druhou dnes zahájenou akcí je 6. ročník mezinárodní konference Defence & Strategy, která je platformou pro setkání a výměnu názorů a zkušeností mezi akademiky, vojenskými profesionály a politiky v oblasti současných konfliktů, moderního vedení války či rozvoje strategického myšlení. Konference, kterou pořádá Centrum bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany, probíhá v distanční formě.


Autor: Viktor Sliva   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa