Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany uzavřela Rámcovou smlouvu o spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Univerzita obrany uzavřela Rámcovou smlouvu o spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost

Počet shlédnutí: 278

​8.6.2021 • V úterý 8. června byla na půdě jediné české vojenské vysoké školy podepsána Rámcová smlouva o spolupráci Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Univerzity obrany (UO), kterou podepsal ředitel NÚKIB Ing. Karel Řehka a rektorka-velitelka Univerzity obrany brig. gen. prof. Zuzana Kročová. Slavnostního podpisu smlouvy se dále zúčastnili náměstek NCKB Ing. Lukáš Kintr, tajemník ředitele NÚKIB Jaroslav Compeľ a za Univerzitu obrany prorektoři plk. gšt. Pavel Foltin, plk. Petr Hrůza a plk. Jan Bořil. 

Spolupráce obou smluvních stran je zaměřena do oblasti zabezpečování a rozvoje vzdělávací, výzkumné, vývojové a inovační činnosti pro přípravu odborníků státní správy a komerčního sektoru v oblasti řízení procesů souvisejících se zajišťováním kybernetické bezpečnosti informačních systémů. Spolupráce bude zahrnovat vzájemnou pedagogickou činnost, společné zadávání témat bakalářských a diplomových prací, podporu inovace studijních programů UO, podporu účasti na vzdělávacích, propagačních a dalších akcích v oblasti kybernetické bezpečnosti. Důležitou částí spolupráce bude řešení společných vědeckých a výzkumných projektů a spolupráce v oblasti cvičení kybernetické bezpečnosti.


Po podpisu smlouvy následovalo pracovní jednání k problematice vzdělání odborníků v oblasti Kybernetické bezpečnosti na Univerzitě obrany ve prospěch NÚKIB, kterého se zúčastnili ředitel odboru vzdělávání, výzkumu a projektů ÚKIB Ing. Luboš Fendrych a vedoucí oddělení vzdělávání Petr Seifert. Univerzitu obrany zastupovali děkan Fakulty vojenských technologií plk. gšt. Vlastimil Neumann, proděkan pro studijní a pedagogickou činnost Fakulty vojenského leadershipu doc. Jakub Odehnal, vedoucí katedry informatiky a kybernetických operací plk. gšt. Petr Františ a další zástupci vědecko-pedagogického sboru.

 

Autor: Vladimír Šidla

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa