Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany převzala předsednictví příštího jednání EUMACS

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Univerzita obrany převzala předsednictví příštího jednání EUMACS

Počet shlédnutí: 136

​8.6.2021 • Ve dnech 27. – 28. května 2021 se delegace Univerzity obrany vedená prorektorem pro vnější vztahy a internacionalizaci plukovníkem gšt. Mgr. Ing. Liborem Kutějem, Ph.D., zúčastnila výročního shromáždění šéfů vojenských vysokých škol Evropské unie, které se v rámci portugalského předsednictví uskutečnilo v Lisabonu na Academia Militar Lisbon. 

Mimo tradičně zařazené agendy zaměřené na aktivity v rámci European Initiative for the Exchange of Military Young Officers (EMILYO) Implementation Group (IG) a vybrané aspekty mezinárodní spolupráce ve vojenském vysokoškolském vzdělávání byla část jednání věnována představení konceptu vzniku tzv. evropské vojenské univerzity. Názory jednotlivých účastníků na tuto aktivitu se lišily v závislosti na míře institucionalizace, kterou by vznik evropské vzdělávací struktury představoval. Stanovisko české strany prezentovalo zájem o minimální možnou míru institucionalizace a zaměření se na reálné činnosti a nikoli na časově a finančně náročné budování struktur. Tento názor byl velmi blízký zejména stanovisku velitele francouzské Écoles de Saint-Cyr Coetquidan.


V závěru společného setkání pozval vedoucí české delegace jménem rektorky-velitelky Univerzity obrany všechny účastníky do Brna, kde bude v rámci českého předsednictvím Radě Evropské unie pořádáno jednání European Union Military Academies Commandandt´s Seminar (EUMACS) v říjnu 2022. V návaznosti na to převzal prorektor Kutěj předsednické kladívko z rukou velitele pořádající Academia Militar generálmajora Luíse António Morgado Baptisty.

 

Autor: Libor Kutěj


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa