Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Hradečtí zdravotníci očkují své rezortní kolegy

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Hradečtí zdravotníci očkují své rezortní kolegy

Počet shlédnutí: 360

​6.5.2021 • Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany ve čtvrtek 6. května fyzicky zahájila v rámci očkovacího centra Katedry epidemiologie činnost svého covid-19 očkovacího místa pro potřeby Ministerstva obrany a Armády ČR. Stala se tak součástí sítě rezortních zařízení, zapojených do pomoci v boji s koronavirovou epidemií. 

Byť je Fakulta vojenského zdravotnictví součástí vojenské vysoké školy, neočkuje pouze její příslušníky, zaměstnance, ale je k dispozici všem zájemcům z různých vojenských zařízení, pro něž je Hradec Králové dostupný z hlediska spádovosti. O očkování je poměrně velký zájem, již v průběhu prvních dnů spuštěné registrace se do pomyslné fronty na očkování postavilo více jak 500 osob. „Jsme rádi, že takto můžeme pomoci zvýšit odolnost, udržet bojeschopnost a možnosti nasazení příslušníků armády," hodnotí činnost centra děkan Fakulty vojenského zdravotnictví prof. MUDr. Roman Chlíbek, Ph.D.


Chod očkovacího centra nyní zajišťuje necelá desítka členů zdravotnického personálu a administrativních pracovníků. Současná kapacita činí asi 100 aplikací vakcíny denně, podle okolností může být případně navýšena. K dispozici jsou výhradně vakcíny Comirnaty z produkce firem Pfizer/BioNTech. Podle současných předpokladů by činnost centra měla trvat zhruba do konce prázdnin.

 

Autor: Viktor Sliva

   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa