Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Letošní kurzy generální štábu mají své názvy

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Letošní kurzy generální štábu mají své názvy

Počet shlédnutí: 248

11.2.2021 • Ceremoniál udělování čestných názvů kurzům generálního štábu, jejichž garantem je Centrum bezpečnostních a vojensko-strategických studií, se ve středu dopoledne odehrál vzhledem k protiepidemickým opatřením pouze distančně. Účastníci kurzů se s představiteli Univerzity obrany, Centra a vedení AČR setkali virtuálně v prostředí MS Teams.

Dekrety o udělení čestných názvů symbolicky předal účastníkům kurzů 1. zástupce náčelníka generálního štábu generálporučík Jaromír Zůna. V případě 38. KGŠ, jehož se v kombinované podobě účastní 26 důstojníků, bylo zvoleno jméno brigádního generála Františka Moravce, československého legionáře, důstojníka Československé armády a přednosty druhého oddělení Hlavního štábu, tedy vojenské zpravodajské služby. Prezenční 39. KGŠ s 19 účastníky ponese v názvu jméno Karla Janouška, československého armádního generála i. m. a leteckého maršála, člena prvního a druhého odboje a vězně komunistického režimu.

Forma letošního udělování čestných názvů kurzům generálního štábu předznamenala průběh nejen samotné výuky, ale také způsob obhajoby závěrečných prací, jež se uskuteční rovněž v distanční podobě. Kurzy generálního štábu připravují důstojníky v hodnostech podplukovník a plukovník na působení ve vyšších armádních pozicích v oblastech strategické řízení, bezpečnostní a obranná politika, leadership a vojenské umění.


Autor: Viktor Sliva


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa