Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Tři mobilní týmy Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany zahájily očkování v sociálních zařízeních

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Tři mobilní týmy Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany zahájily očkování v sociálních zařízeních

Počet shlédnutí: 439

​13.1.2021 • Mobilní očkovací týmy Fakulty vojenského zdravotnictví Univerzity obrany ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Hradec Králové zahájily v úterý vakcinaci klientů a zaměstnanců v Domově důchodů U Biřičky v Hradci Králové. Během prvního dne podaly očkovací látku 182 lidem, v očkování budou pokračovat také v dalších dnech. 

„Dnes a ve středu budeme očkovat v Domově důchodců u Biřičky, ve čtvrtek v SeneCura SeniorCentru Hradec Králové. V dalším týdnu plánujeme pokračovat ve vakcinaci klientů ostatních sociálních zařízení na Hradecku," uvedl vedoucí Katedry epidemiologie Fakulty vojenského zdravotnictví Hradec Králové a současný předseda České vakcinologické společnosti prof. MUDr. Roman Chlíbek, Ph.D. který se přímo podílí na očkování.

Královehradecká Fakulta vojenského zdravotnictví vyslala do domova tři týmy ve složení sestra, lékař a administrativní pracovník. Samotné očkování skoro dvou set lidí nepoznamenal žádný organizační zádrhel ani zdravotní problém. Aplikace zabrala výrazně kratší čas, než je úsek šesti hodin, po který je třeba rozmraženou vakcínu použít.

„Klienti, kteří mají o očkování zájem, to vnímají pozitivně, je to pro ně cesta k normálnímu životu, například k návštěvám příbuzných," popisuje profesor Chlíbek situaci v Domově důchodců. „Do konce března bychom chtěli mít naočkováno 95 procent klientů a 70 procent zaměstnanců," uvedla ředitelka domova Ing. Daniela Lusková, MPA. Nižší zájem ze strany personálu přičítá chybějící kampani ze strany státu a zavádějícím informacím na sociálních sítích a dezinformačních webech. V domově je přibližně 340 klientů a stará se o ně 240 zaměstnanců.

„K našim čtyřem očkovacím týmům, které fungují o víkendech celý den a v týdnu odpoledne, se dnes připojili kolegové z Fakulty vojenského zdravotnictví, kteří tvoří výjezdové týmy, které pomáhají podávat vakcínu v sociálních zařízeních," uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc, dr. h. c. 


Autor: Viktor Sliva


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa