Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
S Univerzitou obrany se loučí významná osobnost armádní tělovýchovy Jan Migdau

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

S Univerzitou obrany se loučí významná osobnost armádní tělovýchovy Jan Migdau

Počet shlédnutí: 687

20.11.2020 • Rektorka-velitelka Univerzity obrany plukovnice gšt. Zuzana Kročová se v pátek dopoledne setkala s PaedDr. Janem Migdauem u příležitosti jeho odchodu na zasloužený odpočinek. Někdejší reprezentant a olympionik s vojenskou vysokou školou spojil celou svou profesní kariéru trvající tři a půl desetiletí. Plukovnice Kročová Janu Migauovi poděkovala za jeho působení na Univerzitě obrany a popřála mu hodně zdaru v dalším životě.

V roce 1980 stanul tehdy 22letý sportovec, příslušník oddílu Zbrojovka Brno Jan Migdau na sportovištích pod olympijskými kruhy v Moskvě. Družstvo sportovních gymnastů, jehož členem byl společně například i s Jiřím Tabákem, obsadilo ve víceboji šesté místo. Gymnastice se věnoval i po skončení sportovní kariéry, tentokrát již jako pedagog na tehdejší VAAZ, kam nastoupil v roce 1984. Své zkušenosti uplatnil také jako spoluautor skladby armády na poslední připravované, ale již neuskutečněné spartakiádě v roce 1990. 

„Je to výborný metodik a trenér, který umí látku vysvětlit a naučit," hodnotí vlastnosti Jana Migdaua plukovník Petr Hanák, ředitel Centra tělesné výchovy a sportu. Jako jeden z mála pracovníků Centra se Jan Migdau podílel na přípravě všech ročníků zimního vytrvalostního víceboje Winter Survival, přičemž posledních 15 let byl jeho hlavním organizátorem. A ještě jedna aktivita je spojena s dlouholetým pracovníkem centra: pro studenty a ostatní zájemce ze stálého stavu organizoval a řídil základní kurz a výcvik potápění. Odchodem do důchodu ztrácí v Janu Migdauovi Univerzita obrany a celá armádní tělovýchova velice významnou osobnost. 

   

Autor: Viktor Sliva, foto: Veronika Seménková


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa