Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Cool je být chytroň! Univerzita obrany se představila na Festivalu vědy

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Cool je být chytroň! Univerzita obrany se představila na Festivalu vědy

Počet shlédnutí: 579

7. 9. 2020 • Najít minu zahrabanou v písku, obléci si pyrotechnický ochranný oblek, či udržet kuličku v rovnovážné poloze – to vše si mohli vyzkoušet návštěvníci stánku Univerzity obrany na Festivalu vědy s JMK. Letošní ročník této tradiční akce se uskutečnil v pátek a v sobotu na Dopravním hřišti na brněnské Riviéře.

Prezentace jediné vojenské vysoké školy v České republice uspěla v silné konkurenci vědeckých institucí, vysokých škol, muzeí a science centra z Jihomoravského kraje, které na jednom místě předvedly, jak zábavnou a důležitou práci dělají. Zatímco během pátečního dopoledne se místo konání akce zaplnilo skupinami školáků, v odpoledních hodinách a především pak v sobotu se na zajímavé prezentace přišli se svými dětmi podívat i rodiče.

„To je tíha,“ zhodnotil čtrnáctiletý Pavel Navrátil svůj zážitek poté, co se vysoukal z několik desítek kilogramů vážícího ochranného obleku, který při své práci používají pyrotechnici a který ve stánku Univerzity obrany předváděli příslušníci 153. ženijního praporu z Olomouce. Na dalších stanovištích si pak děti mohly zapojit elektrické obvody nebo vyzkoušet na jednoduchém trenažéru schopnost udržet rovnováhu, potřebnou pro řízení helikoptéry.

 

Autor: Viktor Sliva

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa