Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Ministr poděkoval vojákům, kteří pomáhají v mariánskolázeňské nemocnici

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Ministr poděkoval vojákům, kteří pomáhají v mariánskolázeňské nemocnici

Počet shlédnutí: 526

20. 5. 2020 • Ministr obrany Lubomír Metnar dnes osobně poděkoval vojákům, kteří od konce dubna v Nemocnici Mariánské Lázně pomáhají se zajištěním chodu oddělení následné péče.

První rotace vojáků z vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie zde působila od 28. dubna. Další tým, který tvoří studenti Univerzity obrany, nastoupil 10. května. V nemocnici zůstanou do konce tohoto týdne. Celkem se zde vystřídaly bezmála čtyři desítky vojáků, každá rotace měla 19 členů včetně tří specialistů na dekontaminaci z libereckého 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

Vojákům dnes přijel osobně poděkovat ministr obrany: „Vaši pomoc zde v Mariánských Lázních hodnotím velice dobře. Děláte armádě dobrou reklamu, ze všech stran jsem slyšel velkou chválu.“

Podle Lubomíra Metnara je armáda připravená poskytnout pomoc vždy v případě nečekané krize. „Vojáci takto pomáhali v minulosti, pomáhají nyní při této epidemii a budou pomáhat, dokud bude třeba."

Šest hodin bez odpočinku a přestávky

Vojáci v mariánskolázeňské nemocnici vykonávají obslužné práce pod dozorem odborného personálu a zajišťují materiálně technické zabezpečení provozu. „Pomáhají především s dezinfekcí prostor, běžným úklidem, manipulací a uskladňováním zdravotnického materiálu a přemisťováním pacientů,“ prozradil velitel asistenčního týmu nadporučík Antonín Krajíček.

Členové směny pracují v ochranném obleku, mají návleky, masku a rukavice. Směna trvá šest hodin. „Jen obléknout a svléknout ochranné pomůcky trvá 15 až 20 minut, takže se nesvlékáme a během služby nepijeme, nejíme a nechodíme na WC. Neustále si dezinfikujeme ruce a vyměňujeme rukavice. Dnes je chladněji, ale v teplých dnech to bylo náročné,“ prozradil Antonín Krajíček.

Vedení nemocnice v Mariánských Lázních si pomoc armády chválí. Podle ředitelky Veroniky Kropfreiterové se tím podařilo doplnit personál, který kvůli nákaze koronavirem na oddělení následné péče chyběl. „Klienti i veškerý zdravotnický personál pod vedením paní primářky Tomešové si tuto spolupráci již od prvních dnů chválí a pacienti pomoc také kvitují,“ uvedla Kropfreiterová.


Autor: Jan Kouba, Odbor komunikace MO ČR

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa