Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Centrum jazykového vzdělávání Univerzity obrany rozšiřuje elektronickou výuku jazyků

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Centrum jazykového vzdělávání Univerzity obrany rozšiřuje elektronickou výuku jazyků

Počet shlédnutí: 1543

15. 5. 2020 • Současná mimořádná situace urychlila záměr Centra jazykového vzdělávání Univerzity obrany rozšířit nabídku e-learningových kurzů pro samostatné studium cizích jazyků o francouzštinu, němčinu a ruštinu. Toto rozšíření odráží také změna v názvu - dosavadní APA (Angličtina pro Armádu) se nyní mění na JAPA (Jazyky pro Armádu).

Vedle angličtiny jsou tedy nyní i pro zájemce o studium francouzského, německého a ruského jazyka zpracovány kurzy s elektronickými materiály k procvičování slovní zásoby, čtení a poslechu s porozuměním, zaměřené na přípravu ke složení zkoušky podle STANAG 6001 SLP 1. V současné době tým akademických pracovníků CJV intenzivně pracuje na tvorbě dalších kurzů. Přístup do JAPA má každý pracovník rezortu obrany, získat jej může zasláním požadavku na adresu elektronické pošty cjv-japa@unob.cz, ve kterém je uvedeno jméno a příjmení žadatele, jeho e-mailová adresa a číslo vojenského útvaru.

Rozšíření e-learningových kurzů o další jazyky je pokračováním aktivit Centra jazykového vzdělávání, které reagují na současnou situaci způsobenou rozšířením nového druhu koronaviru. Ve dnech 7. a 9. dubna měli zaměstnanci MO možnost absolvovat simulovanou (mock) zkoušku z písemného projevu v novém elektronickém testovacím systému ETIS. Všem 123 kandidátům byla poskytnuta standardizovanou písemnou formou zpětná vazba, která obsahovala zhodnocení jak silných, tak i slabých stránek kandidátů a rovněž doporučení, na co se v budoucnu zaměřit. „Přidanou hodnotou tohoto projektu nebyla tedy jen možnost vyzkoušet si prostředí ETIS, ale i pomoc kandidátům s přípravou na zkoušku z písemného projevu podle STANAG 6001,“ uvádí Mgr. Jan Křivka, vedoucí Oddělení testování CJV.

Současně s možností simulovaného testování připravilo Centrum jazykového vzdělávání Univerzity obrany i možnost on-line konzultací a konverzací v anglickém jazyce přes internetové komunikační aplikace, jako jsou například Skype, WhatsApp a další.

 

Autor: Viktor Sliva


   
© 2021 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa