Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Winter Survival 2020: Zvítězili vojáci z Agentury logistiky ve Staré Boleslavi

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Winter Survival 2020: Zvítězili vojáci z Agentury logistiky ve Staré Boleslavi

Počet shlédnutí: 673

​31,1,2020 • Ve čtvrtek 30. ledna odpoledne je v jesenických horách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2020 za sebou. Noví šampioni z české armády se radují, Rakušané jsou zaslouženě stříbrní.

 Otevřené mezinárodní mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2020, které v rámci české armády připravila Univerzita obrany v Brně, prověřovalo u vojáků úroveň dovedností z oblasti speciální tělesné přípravy, vojenského výcviku a také schopnost rychlého a správného rozhodování při plnění úkolů. Závod zdárně dokončilo 12 družstev z 18. Většina týmů, které musely z důvodu zranění člena družstva ze soutěže odstoupit, však ve vytrvalostním závodě pokračovala i mimo bodování. Zklamaní vojáci byli odhodláni dojet do cíle nejtěžší třídenní etapy. 

V posledních soutěžních disciplínách šlo především o rychlost při běhu na sněžnicích a štafetovém závodu na lyžích, a také o zručnost při házení ručních granátů a bezpečné provedení transportu „zraněného". Vojáci nejprve absolvovali půlkilometrový běh na sněžnicích v okolí hotelu Kurzovní a poté dvoukolový štafetový závod na lyžích po tříkilometrovém závodním okruhu běžeckého areálu. Součástí štafetového závodu byl hod granátem na cíl. Bezprostředně po závodu se uskutečnila disciplína „transport zraněného" za pomoci nosítek UT 2000, vojáci měli na nohou sněžnice. Ve čtvrtek pod Pradědem suverénně kralovali vojáci 102. průzkumného praporu Prostějov.

Vítězem 26. ročníku otevřeného mezinárodního mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2020 se stalo družstvo Agentury logistiky Stará Boleslav ve složení kapitán Michal Pech, nadrotmistr Miroslav Šroler a četař Jan Rada. „Na závod jsme se intenzívně připravovali. Naše týmová spolupráce se osvědčila. Od začátku jsme se velmi snažili a také jsme měli štěstí. Máme obrovskou radost, že jsme vyhráli," zhodnotil výsledek hlídky kapitán Michal Pech. 

Stříbrné medaile vybojovali vojáci z 26. praporu horské pěchoty v Spittal an der Drau ve složení nadrotmistr Christof Wastl, četař Uwe Hochenwarter a nadrotmistr David Suntinger. Bronz zaslouženě získali poručík Ladislav Sás, desátník Milan Wurst a rotmistr Josef Zlámal ze 73. tankového praporu Přáslavice.

 

Nejúspěšnějším týmům poháry a ceny předali rektor-velitel Univerzity obrany v Brně brigádní generál Bohuslav Přikryl, velitel Velitelství kybernetických sil a informačních operací brigádní generál Miroslav Feix, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, ředitel Vojenského technického ústavu letectva a PVO Petr Novotný a zástupci partnerů mistrovství. Slavnostní ceremoniál proběhl před lázeňským domem Libuše v Karlově Studánce, kde ho mohli sledovat lázeňští hosté a obyvatelé obce.
Autor: Pavel Pazdera, mluvčí WS 2020, foto: The Dung Nguyen a Renáta Foltysová
  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa