Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Ministr obrany předal profesorský dekret Šárce Mayerové

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Ministr obrany předal profesorský dekret Šárce Mayerové

Počet shlédnutí: 405

17.6.2019 • ​Ministr obrany Lubomír Metnar v úterý 17. prosince předal jmenovací profesorský dekret Šárce Mayerové, zástupkyni vedoucího Katedry matematiky a fyziky Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany Brno. Slavnostního okamžiku se ve Vojenském salonku Ministerstva obrany zúčastnili i zástupci Univerzity obrany Brno - rektor-velitel brigádní generál Bohuslav Přikryl a prorektor pro vědeckou a expertní činnost plukovník Zdeněk Pokorný.

„Dnešní den je mimořádným okamžikem nejen pro vás, čerstvou držitelku titulu profesor, ale i pro naši jedinou vojenskou vysokou školu, i resort obrany jako takový,“ řekl ministr Lubomír Metnar. Jmenování Šárky Mayerové podle něj dokazuje, že Univerzita obrany má kredit špičkového odborného pracoviště, které se pyšní experty s nejvyšší vědecko-akademickou hodností.

„Děkuji za vaši práci a blahopřeji k vašemu profesnímu ocenění,“ řekl profesorce ministr. Výchově důstojníků a dalších armádních specialistů se věnovala přes dvacet let Šárka Mayerová se v posledních letech ve svých vědeckých pracích věnuje zejména statistickému zpracování dat, matematickému modelování a využití multikriteriální analýzy v rozhodovacích procesech. Velmi úzce spolupracuje i s dalšími odbornými katedrami Univerzity obrany, zejména s Katedrou vojenské geografie a meteorologie a Katedrou bojových a speciálních vozidel. Všechny tyto katedry potřebují při řešení svých speciálních úkolů, zejména při tvorbě modelů, podporu odborného matematika.

Výsledky prací nově jmenované profesorky jsou obsahem mnoha odborných článků a publikací v České republice i v zahraničí. Na Univerzitě obrany v současné době působí vice než čtyřicet profesorů, z toho jsou dvě ženy.


Autor: Jana Deckerová, army.cz
  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa