Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Oslava svobody hudbou

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Oslava svobody hudbou

​13.11.2019 • Prorektor Univerzity obrany pro kvalitu docent Jakub Odehnal vystoupí ve středu 20. listopadu v klubu Melodka v rámci akce Velvet club revolution. Připojí se tak k představitelům ostatních brněnských vysokých škol, kteří v dalších šesti hudebních klubech v rámci bohatého programu připomenou roli vysokých škol v Sametové revoluci.

Akce, do níž se zapojí celkem sedm brněnských hudebních klubů (Metro Music Bar, Fléda, Kabinet Múz, Melodka, Eleven, Favál a Stará Pekárna), si bere za úkol oživit listopadové výročí a široké veřejnosti přiblížit průběh událostí roku 1989 pod heslem „Kdy – když ne teď? Kdo – když ne my?"

V každém ze zúčastněných brněnských klubů se vystřídá dramaturgicky zajímavá plejáda umělců. Do programu byly vybrány kapely české a slovenské. Žánrově pestrý večer nabídne rock, funky a elektro, ale i hip hop, punk anebo crossover. V rámci line upu vystoupí například Berenika Kohoutová, Voxel, www, Circus Brothers, Prague Conspiracy, Rabies, SPS, Fast Food Orchestra nebo Dunaj a mnoho dalších.

Nepůjde však výhradně jen o hudbu. Vedle bohatého hudebního programu bude mimo jiné ve všech místech konání po celou dobu promítána projekce mapující revoluční dění v jihomoravské metropoli. Akce nezapomíná na význam studentů v rámci Sametové revoluce. Propojení s brněnskými univerzitami je tak více než samozřejmé, a proto na klubových podiích vystoupí pozvaní představitelé univerzit. Celý večer vyvrcholí společným symbolickým zvoněním klíčů o půlnoci.

Akce začíná ve 20 hodin. Logistika mezi kluby bude zajištěna prostřednictvím kyvadlové dopravy ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna s využitím historických autobusů během úvodní promo jízdy. Cestování mezi kluby zpříjemní buskeři. Vstupné na celou akci (tj. vstup do všech klubů) bude 100 Kč, a to jak v předprodeji, tak při koupi u vstupu do kteréhokoliv ze zúčastněných klubů.


Autor: Viktor Sliva

  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa