Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Vzpomínkové akce ke Dni válečných veteránů

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Vzpomínkové akce ke Dni válečných veteránů

​1.11.2019 • V pondělí 11. 11. uplyne 101 let od ukončení první světové války. Tento den se celosvětově slaví jako Den válečných veteránů a do akcí spojených s jeho připomínkou se také letos zapojí Univerzita obrany v Brně. Příslušníci a zaměstnanci univerzity uctí památku obětí válečných konfliktů na slavnostním nástupu Univerzity obrany v kasárnách Šumavská a pietním aktem na Čestném pohřebišti Ústředního hřbitova v Brně.  

V pondělí 11. listopadu v 8.00 hodin se na nástupišti v brněnských kasárnách na ulici Šumavská 2 uskuteční slavnostní nástup všech příslušníků a zaměstnanců UO, kterého se zúčastní také představitelé veřejné správy a zástupci partnerských spolků a veteránských organizací. S hlavním projevem vystoupí rektor-velitel Univerzity obrany a přes 40 příslušníků UO převezme resortní vyznamenání. Pietní akt na Čestném pohřebišti Ústředního hřbitova v Brně proběhne v 10.00 hodin za přítomnosti představitelů města Brna, Jihomoravského kraje a veteránských organizací.


Další akce ke Dni válečných veteránů:

Koncert ke Dni válečných veteránů

V neděli 10. listopadu od 15 hodin Univerzita obrany spolupořádá ekumenickou vzpomínku na padlé ve světových válkách v Českobratrském evangelickém chrámu Jana Amose Komenského v Brně (Červený kostel), jejíž součástí bude koncert Dětského sboru Brno a VUS Ondráš. V rámci koncertu zazní slova prorektora Univerzity obrany, vojenského kaplana a faráře, během koncertu budou studenti UO tvořit čestnou stráž u státní vlajky ČR. Dobrovolné vstupné půjde na konto Vojenského fondu solidarity a Nadačního fondu REGI Base.

Den Univerzity obrany pro veřejnost

Po skončení nástupu Univerzity obrany v pondělí 11. listopadu od 9.00 hodin v kasárnách Šumavská budou mít studenti brněnských středních škol, žáci základních škol a veřejnost možnost prohlédnout si vystavenou vojenskou kolovou a pásovou techniku, výstroj a výzbroj vojáků Armády ČR, historické ruční zbraně z obou světových válek, navštívit laboratoře kateder Fakulty vojenských technologií a shlédnout ukázky boje zblízka MUSADO MCS a taktického výcviku skupiny COMMANDOS.

Pietní vzpomínka Tisíc křížů pro veterány

V pondělí 11. listopadu od 13.00 hodin Univerzita obrany spolupořádá pietní vzpomínku Tisíc křížů pro veterány na Moravském náměstí v Brně. Na pietní vzpomínce vystoupí Dětský sbor Brno a promluví kaplan Univerzity obrany v Brně. Účastníci setkání pak budou mít možnost do trávníku před sochou vojáka zapíchnout malé dřevěné kříže s vlčím mákem.


Autor: oddělení marketingu UO    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru

 Prohlížeč stránky


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa