Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany se zúčastní Dnů NATO v Ostravě a Dnů vzdušných sil AČR 2019

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Univerzita obrany se zúčastní Dnů NATO v Ostravě a Dnů vzdušných sil AČR 2019

​5.9.2019 • Univerzita obrany je pravidelným účastníkem Dnů NATO v Ostravě, a to od prvního ročníku této mezinárodní přehlídky schopností v oblasti bezpečnosti. Letos bude ve dnech 21. a 22. září na letišti v Mošnově návštěvníkům prezentovat nabídku studia na jednotlivých fakultách pro akademický rok 2020/2021. Ve spolupráci se státním podnikem VOP CZ také představí taktický robotický systém Taros, který patří do kategorie bezosádkových pozemních prostředků UGV a na jehož vývoji se podíleli vědci z Univerzity obrany. 

Prezentační stan UO bude umístěn v prostoru statických ukázek útvarů AČR vedle expozice 53. pluku průzkumu a elektronického boje a 25. protiletadlového raketového pluku. Návštěvníci stanu zejména středoškoláci se budou moci seznámit se studijní nabídkou Univerzity obrany pro příští akademický rok, kdy v rámci vojenského studia bude nabízeno souvislé pětileté nebo šestileté magisterské studium s atraktivními programy. Středoškoláci budou mít možnost vyzkoušet si jednu ze dvou disciplín testu fyzické zdatnosti, který je součástí přijímacích zkoušek do vojenského studia, a to sedy-lehy za jednu minutu. Pro dospělé i děti jsou dále připraveny různé dovednostní soutěže a hry.

Mimo to se početná skupina studentů UO zapojí do organizace Dnů NATO a Dnů vzdušných sil AČR, resp. do péče o zahraniční účastníky, zejména o piloty a osádky letounů. Pro studenty, zejména budoucí piloty české armády je setkání se zkušenými zahraničními armádními piloty významnou událostí a také motivací pro jejich další odbornou přípravu. 

Hlavní dvoudenní program této prestižní akce, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Nikde jinde přitom není možné na jediném místě shlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného.


Více informací o Dnech NATO v Ostravě a Dnech vzdušných sil AČR na www.natodays.cz

 

Autor: oddělení marketingu UO  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa