Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany opět zavítá na Cihelnu

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Univerzita obrany opět zavítá na Cihelnu

30.7.2019 • Pod záštitou hejtmana Pardubického kraje a za podpory hlavního účastníka Armády České republiky proběhne ve dnech 16. až 18. srpna v okolí města Králíky vzpomínková a prezentační akce CIHELNA 2019, tedy 22. ročník Dne sil podpory AČR. Hlavním pořadatelem je město Králíky a ARMY FORT s.r.o. – provozovatel vojenského muzea. Akce se zúčastní také Univerzita obrany v Brně.

Programová nabídka je jako každý rok velmi rozmanitá. Návštěvníci budou mít v pátek příležitost navštívit např. bojové, dynamické a historické ukázky. Dále uskutečnit prohlídku Vojenského muzea Králíky a večer se účastnit kulturního programu na Velkém náměstí v Králíkách. Rovněž bude možné navštívit Muzeum čs. opevnění.

Hlavním bodem programu pak budou sobotní ukázky na téma „Svoboda přichází přes Slezsko" v podání vojensko-historických klubů. Historické ukázky budou doplněny předvedením výcviku Armády ČR, jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému ČR, Celní správy ČR a Vězeňské služby ČR. Chybět nebude ani výstava vojenské historické a soudobé techniky, výstroje a výzbroje.

Na této z historického hlediska velmi významné události se bude podílet i Univerzita obrany v Brně, která zde v informačním stanu představí veřejnosti aktuální informace o možnostech studia na jednotlivých fakultách vojenské vysoké školy. 

Více informací o pořádané akci naleznete také na www.akcecihelna.com


 Autor: Lucie Klanicová, foto: Pavel Vrba  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa