Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Zveme na slavnostní vyřazení absolventů Univerzity obrany na náměstí Svobody

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Zveme na slavnostní vyřazení absolventů Univerzity obrany na náměstí Svobody

4.7.2019 • Ve čtvrtek 25. července v 8.30 hodin proběhne na náměstí Svobody v Brně slavnostní vyřazení letošních absolventů vojenského studia Univerzity obrany. Vyřazení absolventů, které se řadí k nejvýznamnějším událostem v závěru akademického roku na vojenské vysoké škole, bude vedle příbuzných novopečených důstojníků přihlížet i široká veřejnost, neboť potřetí v historii Univerzity obrany se uskuteční na centrálním náměstí jihomoravské metropole.

Slavnostnímu aktu vyřazení sto dvaceti absolventů magisterského studia Fakulty vojenského leadershipu a Fakulty vojenských technologií budou rovněž přítomni ústavní činitelé, představitelé Ministerstva obrany ČR, Generálního štábu AČR, státní správy a místní samosprávy, rektoři vysokých škol a zástupci partnerských spolků a veteránských organizací.

Letošní vyřazování absolventů bude jedinečné v tom, že bude opět probíhat přímo na náměstí Svobody. Diváci i náhodní kolemjdoucí tak uprostřed léta uvidí ve středu města několik stovek nastoupených vojáků, protože slavnostního nástupu se zúčastní také studenti nižších ročníků.

Všichni vojenští absolventi budou symbolicky vyřazeni prostřednictvím nejlepšího studenta Univerzity obrany, kterého rektor-velitel UO brigádní generál Bohuslav Přikryl „pasuje“ univerzitním mečem před bojovým praporem školy.

Během slavnostního aktu vyřazení se uskuteční zhruba v 9.25 hodin nad náměstím Svobody dva průlety dvou leteckých formací – vrtulníkové z letecké základny v Náměšti nad Oslavou a formace stíhacích letounů ze základny taktického letectva v Čáslavi. Vyřazení bude ukončeno slavnostním pochodem studentů. Vrcholný okamžik v začínající kariéře vojenského profesionála potvrdí absolventi sborovým zvoláním „Sloužíme vlasti“ a vyhozením vojenských čepic do vzduchu.


Akademická část ukončení studia – slavnostní promoce absolventů vojenského studia brněnských fakult Univerzity obrany – poté proběhne od 11.30 hodin v Aule profesora Braunera Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně, Technická 12.Autor: oddělení marketingu UO


Ke stažení: Návštěvní řád slavnostního vyřazení absolventů UO v Brně  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa