Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Zapojení Univerzity obrany do Dne s IZS na Kraví hoře v Brně

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Zapojení Univerzity obrany do Dne s IZS na Kraví hoře v Brně

18.6.2019 • Ne každý má tak adrenalinovou práci jako záchranáři, policisté, vojáci či hasiči. Málokdy se také podaří je při zásahu pozorovat. V úterý 25. června v Brně na Kraví hoře se složky Integrovaného záchranného systému společně představí žákům základních škol městské části Brno-střed a široké veřejnosti. Ukázek záchranných a bezpečnostních složek ČR se zúčastní také Univerzita obrany v Brně.

Smyslem Dne s integrovaným záchranným systémem na Kraví hoře v Brně je představit divákům, pomocí praktických ukázek zásahů a činností, připravenost jednotlivých záchranných a bezpečnostních složek České republiky a jejich propojenost v rámci IZS. Přehlídky se zúčastní příslušníci Hasičského záchranného sboru JMK, Zdravotnické záchranné služby JMK, Policie ČR, Městské policie Brno, Univerzity obrany v Brně, Celní správy ČR a Českého červeného kříže Brno.

Univerzita obrany přispěje do programu dynamických ukázek, který začíná v 8.30 hodin na Koupališti Kraví hora, dvěma taktickými ukázkami v podání vojenských studentů. Nejprve diváci uvidí nastřelení pěší hlídky nepřítelem a svedení boje s ním, poté bude následovat zásah skupiny Commandos k osvobození rukojmí. V prezentačním stanu představí UO výstroj a výzbroj vojáka AČR a protichemické ochranné prostředky. Zájemci se budou moci zapojit do dovednostních soutěží o drobné ceny. Samozřejmostí bude poskytování informací o nabídce vojenského studia na Univerzitě obrany.

 

Autor: oddělení marketingu UO  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa