Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany opět míří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Univerzita obrany opět míří na Veletrh vědy Akademie věd ČR

30.5.2019 • Ve dnech 6. - 8. června 2019 se na pražském výstavišti v Letňanech koná již 5. ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR, kterého se zúčastní Univerzita obrany tradičním prezentačním stánkem a nově i účastí v doprovodném programu.

Veletrh vědy představuje největší českou událost zaměřenou na popularizaci vědy, které se vedle ústavů Akademie věd ČR účastní stále více zástupců vysokých škol, firem a vědeckých center. Nosným tématem letošní prezentace Univerzity obrany jsou ukázky kateder leteckých specializací. Návštěvníci stánku budou moci ve virtuální realitě pilotovat letadlo a získat informace o tvorbě a zobrazování virtuálních objektů. Součástí stánku bude i oblíbené pracoviště měření stresového profilu a trénink mozku zaměřený na rozvoj kognitivních funkcí.


V rámci doprovodného programu se uskuteční ve čtvrtek 6. června 2019 od 15.00 hodin beseda s Martinem Šonkou, prvním českým pilotem, který vyhrál závod Air Race, a členem jeho závodního týmu podplukovníkem Petrem Františem, příslušníkem Katedry informatiky, kybernetické bezpečnosti a robotiky Univerzity obrany. V pátek 7. června 2019 od 15.00 hodin pak budou s diváky na téma „Moderní válka: Kyberprostor, doména pro studenou válku 2.0?" diskutovat Jakub Fučík a Miroslava Pavlíková z Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany a plukovník Miroslav Feix, velitel nově zřizovaného velitelství kybernetických sil a informačních operací Armády České republiky. 


Autor: Vladimír Šidla
  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa