Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany na veletrhu IDET 2019 a Dni bezpečnosti

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Univerzita obrany na veletrhu IDET 2019 a Dni bezpečnosti

​22.5.2019 • Ve dnech 29. až 31. května se v areálu Brněnských veletrhů a výstav uskuteční již 15. mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019. Do prezentace resortu obrany na veletrhu se zapojí také Univerzita obrany, jak vystavovaným exponátem, dynamickými ukázkami a provozováním terénního polygonu IDET Aréna, tak i uspořádáním konferencí v rámci odborného doprovodného programu. Dále poskytnutím některých logistických služeb pro vystavovatele z AČR a studentů pro doprovod významných zahraničních delegací. 

Letošní expozice Ministerstva obrany a Armády České republiky bude mít dva hlavní motivy vycházející z letošních kulatých jubileí. Část expozice se zaměří na 20. výročí vstupu ČR do NATO, druhá pak připomene 100 let Generálního štábu AČR. Prezentace resortu obrany na veletrhu IDET se vztahuje také k propojení a úzké spolupráci armády s prvky Integrovaného záchranného systému ČR a dalšími subjekty (Správa státních hmotných rezerv, Hasičský záchranný sbor, Policie ČR, Vězeňská služba, Městská policie atp.), které se spolu s AČR představí široké veřejnosti v sobotu 1. června na Dni bezpečnosti.

Z hlediska vystavovaných exponátů se bude prezentovat v pavilonu P, na volné ploše K a na polygonu vedle pavilonu Z to nejlepší z techniky a výzbroje, kterou příslušníci AČR využívají doma i při nasazení v zahraničí. Univerzita obrany, resp. Katedra zpravodajského zabezpečení Fakulty vojenského leadershipu ve spolupráci s ČVUT Praha představí v expozici MO Akustický detektor směru příchozí střely. Detektor slouží k detekci azimutu a elevace střely pomocí analýzy doprovodného akustického rázu výstřelu. Je koncipován pro demonstrační účely s důrazem na maximální flexibilitu, modularitu a snadnou dostupnost vnitřních signálů pro další vývoj (předpokládá se miniaturizace pro vestavbu na robotický bojový prostředek UGV) při zachování robustnosti a jednoduchosti přepravy, sestavení i použití.


Dynamické ukázky v IDET Aréně v režii Univerzity obrany 

Na brněnském výstavišti opět vyroste překážkový předváděcí polygon IDET Aréna, kde budou probíhat dynamické ukázky jízdních vlastností jak pozemní kolové techniky AČR, tak i vozidel výrobců-vystavovatelů, dále ukázky zásahu hasičů a policie. Příslušníci Katedry ženijních technologií Fakulty vojenských technologií se budou podílet na výstavbě dráhy a budou řídit její každodenní provoz na volné ploše u pavilonu Z. Studentská skupina Commandos bude dvakrát denně předvádět bojové ukázky nejen v IDET Aréně, ale i na volné ploše K v rámci prezentace „Obnovení mobility humanitárního konvoje technickými prostředky AČR". 

Součástí veletrhu IDET 2019 bude zajímavý odborný doprovodný program, ve kterém experti na obranné a bezpečnostní technologie budou diskutovat o aktuálních tématech. Jeho hlavní částí jsou již tradičně mezinárodní konference, které pořádá Univerzita obrany. Letos to jsou Vojenské technologie – ICMT 2019 (FVT), Logistika v ozbrojených silách (FVL) a Obrana a strategie 2019 (CBVSS).   

Univerzita obrany se také významným způsobem bude podílet na logistickém zabezpečení vystavovatelů z resortu MO. Studenti UO budou opět působit v protokolu MO a jako doprovod zahraničních delegací. Zájemci o vstup do Armády ČR nebo Aktivních záloh ozbrojených sil ČR a o studium na vojenských školách budou mít prostor pro setkání s profesními poradci náborového střediska, kde budou působit také studenti Univerzity obrany.

 

Další informace o veletrhu IDET 2019 najdete na www.idet.cz

 

Autor: oddělení marketingu UO  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru

 Prohlížeč stránky


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa