Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Účast Univerzity obrany na ARMY DNU v Praze

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Účast Univerzity obrany na ARMY DNU v Praze

9.5.2019 • Ve středu 15. května se v pražském obchodním centru Atrium Flora uskuteční čtvrtý ročník ARMY DNE. Celodenní program pro malé i velké návštěvníky nabídne to nejzajímavější z Armády ČR a Hradní stráže. Chybět samozřejmě nebudou ani moderní technika a zbraně, které představí sami jejich uživatelé – profesionální vojáci. Prezentační akce se zúčastní také Univerzita obrany. V univerzitním stánku jsou vítáni všichni středoškolští studenti, kteří uvažují o studiu na vojenské vysoké škole a profesi armádního důstojníka. 

Tank T-72M4CZ, kolový obrněný transportér Pandur, lehká obrněná vozidla Dingo a Iveco, Land Rover Kajman, pyrotechnické roboty, přenosný protiletadlový raketový komplet, motocykly Hradní stráže, které doprovázejí prezidenta republiky, a další techniku AČR si návštěvníci budou moci prohlédnout v prostoru kolem obchodního centra už od časného rána. Letošní novinkou bude vystavení víceúčelového kolového vozidla HUMMER 4×4 M1151A1 w/B1 a bojového motorového člunu ARIMAR. Vojenskou výzbroj, včetně ručních zbraní, si pak budou moci lidé osahat uvnitř centra, kde je pro diváky připraven celodenní program.

Ten začne v 10.00 hodin oficiálním zahájením ARMY DNE, na který naváže vystoupení armádních hudebníků. Potom už se budou v pravidelných blocích střídat efektní a u diváků velice oblíbené ukázky boje zblízka, slaňování a vojenské kynologie, přehlídky uniforem AČR a Hradní stráže a exhibiční vystoupení jednotky Čestné stráže AČR. V pět odpoledne se uskuteční autogramiáda úspěšných sportovců ASC Dukla a beseda s novodobými válečnými veterány.

Zájemcům o službu v armádě a aktivní záloze budou k dispozici rekrutéři i samotní příslušníci AZ. Svoji studijní nabídku představí také Univerzita obrany, která do programu akce přispěje pistolovou laserovou střelnicí. Nebude chybět ani stanoviště s testem fyzických schopností, kterým musí projít všichni uchazeči o službu profesionálního vojáka. Půjde o soutěž o zajímavé ceny.

 

Autor: oddělení marketingu UO
  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa