Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Připomínka Dne válečných veteránů

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Připomínka Dne válečných veteránů

​5.11.2018 • V neděli 11. 11. uplyne přesně 100 let od ukončení první světové války. Tento den se celosvětově slaví jako Den válečných veteránů a do akcí spojených s jeho připomínkou se také letos zapojí Univerzita obrany.  

Nejprve se v pátek 9. listopadu v 8.00 hodin uskuteční na nástupišti v brněnských kasárnách na ulici Šumavská 2 slavnostní nástup všech příslušníků a zaměstnanců UO, kterého se zúčastní také představitelé veřejné správy a zástupci partnerských spolků a veteránských organizací. Na nástupu bude Univerzitě obrany předán prapor Moravskoslezského svazu Vojenských táborů nucených prací – Pomocných technických praporů, vzhledem k ukončení činnosti tohoto spolku. Po skončení nástupu budou mít studenti brněnských středních škol možnost prohlédnout si historické bojové prapory, vojenskou techniku, výstroj a výzbroj AČR, historické zbraně, navštívit laboratoře kateder Fakulty vojenských technologií a shlédnout ukázky boje zblízka MUSADO MCS a taktického výcviku skupiny COMMANDOS. 

V neděli 11. listopadu v 10.00 hodin se pak zástupci Univerzity obrany, brněnské posádky, veřejné správy, místní samosprávy, partnerských spolků a veteránských organizací zúčastní pietního aktu na Ústředním hřbitově v Brně. Ve 13 hodin se zástupci Univerzity obrany přesunou na Moravské náměstí, kde se zúčastní neformální akce „Tisíc křížů pro veterány", v jejímž rámci příchozí vzpomenou zapíchnutím dřevěných křížků se symbolem vlčího máku do trávníku na oběti všech válečných konfliktů. 

Vyvrcholením nedělního programu pak bude od 15 hodin ekumenická vzpomínka na padlé ve světových válkách v Českobratrském evangelickém chrámu Jana Amose Komenského v Brně (Červený kostel), jehož součástí bude koncert Dětského sboru Brno. V rámci koncertu zazní slova rektora-velitele Univerzity obrany, vojenského kaplana a faráře, během koncertu budou studenti UO tvořit čestnou stráž.


 
Autor: oddělení marketingu UO  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru   Sdílet na Google+


   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa