Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Studenti se budou podílet na řízení odborné přípravy žáků gymnázia

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Studenti se budou podílet na řízení odborné přípravy žáků gymnázia

11.5.2018 • Studenti Univerzity obrany budou v souladu s Marketingovým plánem UO pro akademický rok 2017/2018 realizovat prezentační akci „Orientace a pobyt v neznámém terénu, základy první pomoci", která proběhne v termínu 6. až 8. června 2018 jako součást vzdělávacího programu žáků oboru Bezpečnostně právní činnost Gymnázia Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči. Prezentační akce proběhne pod dohledem zkušeného instruktora výcviku ze školního pluku.

Kromě cílů souvisejících s odborně zaměřeným programem půjde o prezentaci Armády České republiky a Univerzity obrany na veřejnosti za účelem zvýšení povědomosti o možnostech a podmínkách studia na Univerzitě obrany po absolvování gymnázia.

V rámci tématu „Přežití v nestabilním prostředí" naplňovaném za řízení studentů Univerzity obrany bude s žáky gymnázia po krátkých teoretických vstupech prakticky procvičena problematika orientace v terénu s mapou i bez mapy, denních a nočních přesunů neznámým terénem se zátěží, budování improvizovaných přístřešků pro přežití, příprava stravy, poskytování první pomoci, transport raněného a řada dalších praktických činností.

Cílem pro studenty Univerzity obrany je se zároveň procvičit ve schopnostech metodicky správně vést daná zaměstnání, ověřit si schopnost předat získané zkušenosti a projevit své velitelské dovednosti pozitivně motivovat žáky gymnázia k plnění poměrně fyzicky náročných úkolů.


Autoři: Zdeněk Flasar, Jaroslav Kozůbek  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru   Sdílet na Google+


   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube