Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Účast Univerzity obrany na ARMY DNU v Praze

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Účast Univerzity obrany na ARMY DNU v Praze

11.4.2018 • Ve středu 18. dubna se v pražském obchodním centru Atrium Flora uskuteční třetí ročník ARMY DNE. Celodenní program pro malé i velké návštěvníky nabídne to nejzajímavější z Armády ČR a Hradní stráže. Chybět samozřejmě nebudou ani moderní technika a zbraně, které představí sami jejich uživatelé – profesionální vojáci. Prezentační akce se zúčastní také Univerzita obrany v Brně. V univerzitním stánku jsou vítáni všichni středoškolští studenti, kteří uvažují o studiu na vojenské vysoké škole a profesi armádního důstojníka.

Kolový obrněný transportér Pandur, lehká obrněná vozidla Dingo a Iveco, Land Rover Kajman, samohybná houfnice Dana, pyrotechnické roboty, přenosný protiletadlový raketový komplet, motocykly Hradní stráže, které doprovázejí prezidenta republiky, a další techniku AČR si návštěvníci budou moci prohlédnout v prostoru kolem obchodního centra už od časného rána. Vojenskou výzbroj, včetně ručních zbraní, si pak budou moci osahat uvnitř centra, kde je pro diváky připraven celodenní program.

Ten začne v 9.00 hodin oficiálním zahájením ARMY DNE, na který naváže vystoupení armádních hudebníků. Potom už se budou v pravidelných blocích střídat efektní a u diváků velice oblíbené ukázky boje zblízka, slaňování a vojenské kynologie, přehlídky uniforem AČR a Hradní stráže a exhibiční vystoupení jednotky Čestné stráže AČR. V pět odpoledne se uskuteční autogramiáda úspěšných sportovců ASC Dukla a beseda s novodobými válečnými veterány.


Poprvé si návštěvníci budou moci prohlédnout i motocykl Harley-Davidson Fatbob Freedom, který je poctou pražské Šalamounky všem vojákům a ostatním členům zahraničních misí riskujících svoje životy pro mír. Motorka je ve válečném zbarvení, v Atriu Flora je vystavena od začátku dubna a v červenci, na oslavách 115. výročí Harley-Davidson, bude vydražena. Výtěžek z dražby organizátoři předají veteránům a veteránkám zahraničních misí.

Obchodní centrum Atrium Flora bude armády plné obrazně i doslova. Kromě zmíněných ukázek se návštěvníci budou moci seznámit s úspěšným projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu) a prohlédnout si výstavu fotografií Ten druhý život.

Zájemcům o službu v armádě a aktivní záloze budou k dispozici rekrutéři i samotní příslušníci AZ. Svoji studijní nabídku představí také Univerzita obrany v Brně, která do programu akce přispěje pistolovou laserovou střelnicí. Nebude chybět ani stanoviště s testem fyzických schopností, kterým musí projít všichni uchazeči o službu profesionálního vojáka. Půjde o soutěž o zajímavé ceny.

Více o akci ZDE

Autor: Pavel Pazdera, foto: Miroslav Šindelář  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru   Sdílet na Google+


   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube