Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Začíná sezóna Majálesů, v Brně už studenti vztyčili májku

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Začíná sezóna Majálesů, v Brně už studenti vztyčili májku

Počet shlédnutí: 304

6.4.2018 • Studenti brněnských vysokých škol ve čtvrtek odpoledne vztyčili na náměstí Svobody májku. Zahájili tak studentské oslavy, které vyvrcholí přesně za měsíc jednodenním festivalem Brněnský Majáles na výstavišti. Stavění májky se zúčastnili také studenti Univerzity obrany.

Na náměstí Svobody nechyběli zástupci z řad studentů Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického, Univerzity obrany, Veterinární a farmaceutické univerzity a Mendelovy univerzity. Právě Lesnická a dřevařská fakulta Mendelovy univerzity májku zajistila. Studenti ji nejdříve nazdobili stuhami v barvě univerzit v areálu Mendelovy univerzity a poté ji přenesli na náměstí Svobody.

Vysoké školy na náměstí rovněž představily kandidáty na krále a královnu majálesu. Pro ty si organizátoři nachystali letos novinku. „Nově kandidáty čeká královská debata. Každý z nich totiž musí předložit projekt, jehož cílem je zlepšit nejen studentský život v Brně. I o tom tedy budou vzájemně mluvit," přiblížil jeden z pořadatelů David Peštál.

Několika metrovou zdobenou májku pokřtil starosta městské části Brno-střed Martin Landa a studentští kandidáti na krále Brněnského Majálesu 2018. Postavením májky byl zahájen širší program Majálesu se spoustou doprovodných akcí. „Jsem rád, že jsem se zúčastnil stavění májky. Je dobře, že se takové tradice dodržují a studenty to stále baví," řekl svobodník David Králík, student prvního ročníku Univerzity obrany. 

Vztyčení májky je gestem spolupráce studentů napříč všemi univerzitami. Jde o jasný a všem viditelný symbol toho, že studenti nejsou jen pasivní shluk aktivistů, ale fungují opravdu jako jistý stav, který dokáže táhnout za jeden provaz. 

Májka bude přesně měsíc po jejím vztyčení stržena a majálesový průvod skrz Brno ji odnese na místo dění hudebního festivalu Majáles. V rámci něho se na brněnském výstavišti bude prezentovat i Univerzita obrany.
 

Autor: Pavel Pazdera  Sdílet na Facebooku   Sdílet na Twitteru   Sdílet na Google+


   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube