Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany opět otevřela brány zájemcům o studium

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Univerzita obrany opět otevřela brány zájemcům o studium

Počet shlédnutí: 385

​9.2.2018 • Ekonomické zabezpečení již během studia, kvalitní vzdělání a jistota, že po absolvování školy následuje odpovídající uplatnění v důstojnickém sboru Armády České republiky, patří k hlavním přednostem studia na jediné vojenské vysoké škole v ČR, tedy na Univerzitě obrany v Brně. Ta včera uspořádala den otevřených dveří pro zájemce o studium na brněnských fakultách, kterého se zúčastnilo 350 středoškoláků, především letošních maturantů.

Významnou součástí dne otevřených dveří jsou prezentace fakult, které probíhají ve velkokapacitních posluchárnách v kasárnách Šumavská. Jednu z nich navštívil i ostravský gymnazista Jiří Žáček, který si přijel doplnit základní informace získané na internetu. „Z webových stránek univerzity jsem čerpal řadu informací, prošel jsem si také osnovy studijních modulů, které mě zaujaly na Fakultě vojenských technologií. Mám zájem o letecké specializace a ještě navštívím ukázky kateder letectva a leteckých elektrotechnických systémů," uvedl student Žáček. 

Vedle prezentací studijních nabídek fakult mohli středoškoláci a jejich rodiče zhlédnout ukázky laboratoří a výzkumných pracovišť odborných kateder Fakulty vojenských technologií, kde jim učitelé rovněž přiblížili zaměření a obsah výuky u jednotlivých specializací. Na nástupišti kasáren nechyběly statické ukázky dělostřeleckých a ženijních prostředků, ručních zbraní AČR, ale také obrněné kolové techniky z Velitelství výcviku - Vojenské akademie Vyškov a protiletadlových prostředků z 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic. Úspěch u diváků sklidila dynamická ukázka taktiky družstva při vedení boje v podání studentů Fakulty vojenského leadershipu.

Skoro devadesát návštěvníků dne otevřených dveří využilo příležitost a podalo si přihlášku ke studiu a současně s pracovníky rekrutačních středisek zahájilo úkony nutné k povolání do služebního poměru vojáka z povolání. Nejen tito, ale i další zájemci o studium se mohou přihlásit do přípravných kurzů na přijímací zkoušky, které uchazečům umožňují ověřit si nejen teoretické znalosti a dovednosti, ale také stav fyzické kondice. Přípravné kurzy organizuje Univerzita obrany zdarma v průběhu února a března v Brně, Olomouci a Praze. Přijímací zkoušky do pětiletých magisterských studijních programů na brněnských fakultách proběhnou ve druhé polovině dubna.
 

Autor: Pavel Pazdera

   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube