Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Rakušané ovládli armádní mistrovství Winter Survival 2018

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Rakušané ovládli armádní mistrovství Winter Survival 2018

Počet shlédnutí: 1624

2.2.2018 • Ve čtvrtek 1. února odpoledne je v jesenických horách dobojováno. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2018 za sebou. Noví šampioni se radují.

Mezinárodní Mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018, které v rámci české armády připravila Univerzita obrany v Brně, prověřovalo u vojáků úroveň dovedností z oblasti speciální tělesné přípravy, vojenského výcviku a také schopnost rychlého a správného rozhodování při plnění úkolů. Závod zdárně dokončilo 20 družstev z 22.

V posledních soutěžních disciplínách šlo především o rychlost při slalomu a dobrou orientaci v terénu při hledání kontrol. Vyřazovací jízdy paralelního slalomu se uskutečnily na sjezdovce Ski arény Vrbno pod Pradědem. Paralelnímu slalomu suverénně kralovali příslušníci 26. praporu horské pěchoty z Rakouska, na které české týmy nestačily. Na slalom bezprostředně navazoval orientační běh pod sjezdovkou.  

Vítězem 24. ročníku mezinárodního Mistrovství AČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018 se stalo družstvo 26. praporu horské pěchoty v Spittal an der Drau ve složení nadporučík Peter Lamprecht, rotmistři Daniel Buchacher a David Suntinger. „Disciplíny závodu se nám zamlouvaly. Škoda jen, že je málo sněhu," uvedl nadporučík Lamprecht, který působí u horské pěchoty jako instruktor výcviku. „Účast na českém Winter Survivalu je pro nás dobrou přípravou na závod ve Švýcarsku, který nás za nedlouho čeká. V Evropě není nic podobného, takže jsme rádi přijali vaše pozvání," prohlásil člen vítězného týmu.   

Stříbrné medaile vybojovali vojáci 7. mechanizované brigády v Hranicích – kapitán Viktor Novotný (74. lehký motorizovaný prapor Bučovice), četař Ivo Vrba a desátník Milan Wurst (73. tankový prapor Přáslavice). Bronz zaslouženě získali kapitán Michal Pech, nadrotmistr Miroslav Šroler a četař Jan Rada z Agentury logistiky ve Staré Boleslavi. A jak si vedly družstva Univerzity obrany v Brně? Smíšený tým UO se umístil na pěkném 8. místě a družstvo Fakulty vojenského zdravotnictví UO skončilo na 19. místě. 

Nejúspěšnějším týmům poháry a ceny předali zástupce ředitele sekce rozvoje a plánování schopností MO brigádní generál Ivo Střecha, rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl a ředitel Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení Václav Studený. Slavnostní ceremoniál proběhl na vojenské zotavovně Ovčárna pod Pradědem, která se každoročně stává logistickou základnou celé soutěže.

 Autor: Pavel Pazdera, mluvčí WS 2018, foto: Jiří Pařízek

   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube