Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Ukrajinští akademici na Univerzitě obrany

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Ukrajinští akademici na Univerzitě obrany

Počet shlédnutí: 248

29.11.2017 • Ve čtvrtek 23. listopadu navštívila Univerzitu obrany v Brně skupina šesti akademických pracovníků z ukrajinských vysokých škol a institucí, které se zabývají výukou bezpečnostní problematiky. Pracovníci Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií UO je seznámili s celkovou strukturou centra, jeho zaměřením a úkoly.

Návštěva se uskutečnila v rámci aktivit ve formátu zemí V4 + Ukrajina, které jsou organizovány slovenskou organizací STRATPOL. Studijní pobyt na Masarykově univerzitě a Univerzitě obrany v Brně, Diplomatické akademii a Univerzitě Karlově v Praze je součástí projektu s názvem „Capability building in security field in Ukraine: sharing the experience of teaching security studies in V4", jehož cílem je reforma systému vzdělávání v oblasti obrany a bezpečnosti na Ukrajině. Projektu se na Slovensku zúčastnila Univerzita Mateja Bela v Banské Bystrici a Univerzita Komenského v Bratislavě.

Ukrajinští akademici se v rámci prezentace na UO seznámili s celkovou strukturou Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií, jeho zaměřením a úkoly. Dále byli seznámeni se systémem vzdělávání v rámci kariérových kurzů v AČR. Poslední přednáška byla zaměřena na konkrétní způsoby výuky a témata v oblasti obrany a bezpečnosti, které jsou přednášeny na CBVSS v rámci výuky u kariérových kurzů KGŠ, KVD a akreditovaném vzdělávání na Univerzitě obrany v Brně.

Autor: Viktor Sliva

   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube