Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Univerzita obrany se představí na Dnech NATO v Ostravě a Dnech vzdušných sil AČR 2017

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Univerzita obrany se představí na Dnech NATO v Ostravě a Dnech vzdušných sil AČR 2017

​14.9.2017 • Univerzita obrany v Brně je pravidelným účastníkem Dnů NATO v Ostravě, a to od prvního ročníku této mezinárodní přehlídky schopností v oblasti bezpečnosti. Letos bude ve dnech 16. a 17. září na letišti v Mošnově ve spolupráci se státním podnikem VOP CZ návštěvníkům prezentovat taktický robotický systém Taros, který patří do kategorie bezosádkových pozemních prostředků UGV. Samozřejmě nebude chybět ani nabídka studia Univerzity obrany na akademický rok 2018/2019. 

Katedra taktiky Fakulty vojenského leadershipu UO při vývoji prostředků UGV úzce spolupracuje se státním podnikem VOP CZ a výsledkem této kooperace je právě víceúčelový robotický prostředek UGV Taros. Zavedení těchto prostředků, které vynikají značnou úrovní autonomie, do ozbrojených sil je plně v souladu s vývojovými trendy vyspělých armád světa, jež se snaží robotickými systémy nahradit vojáka ve složitém operačním prostředí. Návštěvníci Dnů NATO budou mít příležitost si u prezentačního stanu Univerzity obrany prohlédnout tento robotický prostředek z první vývojové řady, který nese název Taros Furbo V1. 

Samozřejmě se návštěvníci akce budou moci seznámit se studijní nabídkou Univerzity obrany pro akademický rok 2018/2019, kdy v rámci vojenského studia bude nabízeno souvislé pětileté nebo šestileté magisterské studium na fakultách UO. A zejména středoškoláci budou mít možnost vyzkoušet si jednu ze dvou disciplín testu fyzické zdatnosti, který je součástí přijímacích zkoušek do vojenského studia, a to sedy-lehy za jednu minutu. 

Mimo to se početná skupina studentů UO zapojí do organizace Dnů NATO a Dnů vzdušných sil AČR, resp. do péče o zahraniční účastníky, zejména o piloty a osádky letounů. Pro studenty, zejména budoucí piloty české armády je setkání se zkušenými zahraničními armádními piloty významnou událostí a také motivací pro jejich další odbornou přípravu.

Hlavní dvoudenní program této prestižní akce, který se odehrává na Letišti Leoše Janáčka Ostrava, se skládá z prezentace těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů. Nikde jinde přitom není možné na jediném místě shlédnout špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale také celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Každým rokem se snaží organizátoři návštěvníkům akce nabídnout něco výjimečného. Speciálním partnerským státem letošního ročníku Dnů NATO je Slovensko.

Více informací o Dnech NATO v Ostravě a Dnech vzdušných sil AČR na www.natodays.cz

 

Autor: oddělení marketingu UO

   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube