Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Vystoupení vojenských hudebních souborů na Moravském náměstí v Brně

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Vystoupení vojenských hudebních souborů na Moravském náměstí v Brně

8.8.2017 • Dne 31. srpna 2017 se na Moravském náměstí v Brně uskuteční vystoupení vojenských hudebních souborů v rámci XXIII. Mezinárodního festivalu vojenských hudeb, který se koná pod záštitou 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Ing. Jiřího Balouna, Ph.D., MSc. 

Program:

15.30 – 17.00 Vystoupení VUS ONDRÁŠ „Taneční miniatury" - pořad profesionální části Vojenského uměleckého souboru Ondráš vytváří skládanku tanečních a hudebních čísel různorodých etnografických regionů nejen naší vlasti, ale třeba i sousedního Slovenska nebo vzdálenější Ukrajiny. Povýšením interpretů na autory jednotlivých čísel se pořad stává unikátním a nabízí mimořádný umělecký zážitek.


19.00 – 20.30 Koncert velkého smyčcového orchestru finské armády „The Finnish Conscript Band". The Conscript Band of the Finnish Defence Forces je druhým největším reprezentativním orchestrem Ozbrojených sil Finska. Každoročně je složen z 90 nejlepších muzikantů, kteří nastoupili k výkonu základní vojenské služby. Na koncertech mohou posluchači v jejich podání vyslechnout hudbu klasickou, rockovou a jazzovou, často doplněnou o exhibiční vystoupení vojáků s puškami.  Celý orchestr je složen z několika menších orchestrů různého nástrojového obsazení. Jedná se především o velký koncertní orchestr, smyčcový orchestr, showprogramový orchestr, dále skupina hráčů na bicí nástroje, taneční orchestr a samozřejmě nezbytná skupina zvukařů a PR pracovníků. Při showprogramu orchestr vytváří nápadité pochodové sestavy, vždy složené podle nově vybraného hudebního podkladu. Do showprogramové produkce jsou zapojeni i muzikanti ze smyčcového orchestru. 
   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube