Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Akademické zakončení studia

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Akademické zakončení studia

Počet shlédnutí: 627

31.7.2017 • Páteční ceremoniál vyřazení vojenských studentů Univerzity obrany, který poprvé v historii školy proběhl na brněnském náměstí Svobody, doprovázela i jeho akademická obdoba v podobě promocí. Celkem pět běhů slavnostního aktu se uskutečnilo ve čtvrtek a v pátek v aule VUT na Palackého kopci.

Na průběhu letošních promocí se výrazně podepsala skutečnost, že studenti třetího ročníku vojenského prezenčního studia letos poprvé v rámci nových studijních programů neskládali bakalářskou zkoušku, a promováni tak byli pouze absolventi navazujícího magisterského studia. Těch bylo na obou brněnských fakultách celkem 98. 

Na čtvrtečních a pátečních promocích je doplnili jejich kolegové z kombinované formy studia a také civilní studenti. Na Fakultě vojenského leadershipu převzalo doklad o ukončení studia 157 absolventů, na sesterské Fakultě vojenských technologií to bylo 93 studentů.

Místa v učebnách a ubytovnách nezůstanou po studentech, kteří právě ukončili své studium, dlouho osiřelá. Brzy je zaplní více než 400 nových studentů, kteří v úterý 1. srpna nastupují na dvouměsíční základní přípravu u Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově.


Více fotografií z vyřazení a promocí zde: https://www.zonerama.com/ReneRamis/Album/3450420

Autor: Viktor Sliva, foto: René Rámiš

   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube