Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Časopis Vojenské rozhledy získal cenu Bezpečnostní rady státu

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Univerzity obrany

Časopis Vojenské rozhledy získal cenu Bezpečnostní rady státu

Počet shlédnutí: 617

​9.6.2017 • Ve středu 7. června byla v budově Úřadu vlády České republiky předána cena Bezpečnostní rady státu časopisu Vojenské rozhledy, který vydává Univerzita obrany. Cena byla časopisu udělena za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2017 v hlavní kategorii za dlouholetou podporu rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství a obranných a bezpečnostních studií. Cenu předali ministr obrany Martin Stropnický a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek za přítomnosti členů Bezpečnostní rady státu a dalších pozvaných hostů. 

Vojenské rozhledy jsou recenzovaný neimpaktovaný teoretický časopis Ministerstva obrany. Jedná se o nejstarší a nejprestižnější český vojenský časopis, který byl založen v roce 1920.

Od poloviny roku 2013 je vydáván Univerzitou obrany, státní vojenskou vysokou školou s mnohaletou tradicí vědeckého bádání na poli obrany a bezpečnosti. Jménem vydavatele za udělenou cenu poděkoval vedoucí Oddělení profesních a kariérových kurzů v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany Vojtěch Němeček. Ten připomněl, že posláním časopisu při jeho vzniku byl rozvoj vědy a vzdělávání v tehdy nově konstituované československé armádě. O významu časopisu svědčí i fakt, že nezanikl ani po rozbití Československa v roce 1939 a do jeho prvního exilového čísla, jež vyšlo ve Velké Británii v březnu 1941, přispěli úvodníkem prezident Edvard Beneš a ministr národní obrany generál Sergěj Jan Ingr. „Až budeme za dva roky vydávat první číslo stého ročníku časopisu, bude to doklad, že jsme se nezpronevěřili poslání, které mu do vínku dali jeho zakladatelé," uvedl Vojtěch Němeček po převzetí ceny.   

Časopis Vojenské rozhledy přináší nejnovější poznatky z oboru vojenské vědy, teorie a metodologie. Uveřejňuje původní vědecké práce ze všech oborů vojenství, edukační funkci plní články přehledového typu k vybraným aktuálním tématům. Zachována je celá téměř století trvající edice časopisu, která byla zdigitalizována a na stránce www.vojenskerozhledy.cz je zpřístupněna veřejnosti.

 

Autor: Viktor Sliva, Vladimír Šidla, foto: Úřad vlády ČR  

   
© 2019 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Tweetujeme
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa