Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Účast Univerzity obrany na ARMY DNU v Praze

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 
 

Chystané akce

Účast Univerzity obrany na ARMY DNU v Praze

​6.4.2017 • Ve středu 26. dubna se v pražském obchodním centru Atrium Flora uskuteční ARMY DEN. Celodenní program pro malé i velké návštěvníky nabídne to nejzajímavější z Armády ČR a Hradní stráže. Chybět samozřejmě nebudou ani moderní technika a zbraně, které představí sami jejich uživatelé – profesionální vojáci. Prezentační akce se zúčastní také Univerzita obrany. V univerzitním stánku jsou vítáni všichni středoškolští studenti, kteří uvažují o studiu na vojenské vysoké škole a profesi armádního důstojníka.

Kolový obrněný transportér Pandur, lehká obrněná vozidla Dingo a Iveco, Land Rover Kajman, pyrotechnické roboty, přenosný protiletadlový raketový komplet, motocykly Hradní stráže, které doprovázejí prezidenta republiky, a další techniku AČR si návštěvníci budou moci prohlédnout v prostoru kolem obchodního centra už od časného rána. Vojenskou výzbroj, včetně ručních zbraní, si pak budou moci osahat uvnitř centra, kde je pro diváky připraven celodenní program.

Ten začne v 9.00 hodin oficiálním zahájením ARMY DNE, na který naváže vystoupení armádních hudebníků. Potom už se budou v pravidelných blocích střídat efektní a u diváků velice oblíbené ukázky boje zblízka, slaňování a vojenské kynologie, přehlídky uniforem AČR a Hradní stráže a exhibiční vystoupení jednotky Čestné stráže AČR. O půl páté odpoledne se uskuteční autogramiáda úspěšných sportovců ASC Dukla, jako je Ester Ledecká (lyže a snowboard), prap. Pavel Maslák (atletika), prap. Josef Dostál (kajak), Jiří Ježek (cyklistika) a další. 

Obchodní centrum Atrium Flora bude armády plné obrazně i doslova. Kromě zmíněných ukázek se návštěvníci budou moci seznámit s úspěšným projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu), zájemcům o službu v armádě a aktivní záloze budou k dispozici rekrutéři i samotní příslušníci AZ. Svoji studijní nabídku představí Univerzita obrany, která do programu akce přispěje pistolovou laserovou střelnicí. Nebude chybět ani stanoviště s testem fyzických schopností, kterým musí projít všichni uchazeči o službu profesionálního vojáka. Půjde o soutěž o zajímavé ceny.

„Organizací této akce chceme lidem ukázat, že příslušníci armády mohou být příjemnými společníky i v tak netradičním prostředí, jakým je obchodní centrum. Chceme také představit resort obrany jako spolehlivého a atraktivního zaměstnavatele a získat tak další zájemce o službu v armádě a studium na vojenských školách," uvádí plukovnice Lenka Šmerdová z Agentury personalistiky MO, hlavní organizátorka ARMY DNE.

Autor: redakce

   
© 2017 Univerzita obrany v Brně | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube