Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu
Konference DLSC na IDETu 2015 bude s videokonferencemi

Zpravodajský portál Univerzity obrany

 

Aktuality Fakulty vojenských technologií

Konference DLSC na IDETu 2015 bude s videokonferencemi

Počet shlédnutí: 329

28.4.2015 • Konference „Distance Learning, Simulation and Communication“ (DLSC 2015) organizovaná Katedrou komunikačních a informačních systémů Fakulty vojenských technologií Univerzity obrany bude  i v letošním roce 2015 jednou z konferencí odborného doprovodného programu květnového mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2015.

Ve čtvrtek 23. dubna 2015 v odpoledních hodinách úspěšně proběhlo otestování videokonferenčního spojení „Brno-Santiago de Chile“ a „Brno-Plzeň-Denver“. Stalo se tak v rámci přípravy jedné z nejzajímavějších částí této mezinárodní konference.

Díky pracovníkům ATS-TELCOM PRAHA a.s. byl videokonferenční systém LifeSize uveden do provozu v suterénní místnosti Klubu Univerzity obrany a prakticky využit pro komunikaci mezi Českou republikou, Chile a USA. Je předpoklad, že vzniklý záznam bude moci být po nezbytné úpravě součástí konferenčního CD sborníku „Distance Learning, Simulation and Communication 2015 CD Proceedings“. Rovněž se počítá s jeho využitím v případě neočekávaného selhání techniky v průběhu konference DLSC 2015.

Živá videokonference s přednášejícími ze Santiaga de Chile a Denveru (Colorado) je plánována, vzhledem k časovému posunu o 6, resp. 8 hodin oproti našemu letnímu času, na závěr prvního jednacího dne konference, to je na středu 20. května 2015. Předběžný program konference DLSC 2015 i další konferenční materiály jsou dostupné na webu konference: http://dlsc.unob.cz.

Více informací o konferenci také na: http://www.bvv.cz/idet/idet-2015/doprovodny-program/


Autor: Miroslav Hrubý​​​​​​​

​​
   
© 2018 Univerzita obrany | Kounicova 65, 662 10 Brno, Czech Republic
  • Tweetujeme
  • Jsme na Facebooku
  • Webová alba Picasa
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube
  • Videokanál Univerzity obrany na Youtube